APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp sprístupnil pre prvých používateľov jednu z najžiadanejších funkcií. Máte ju k dispozícii aj vy?

WhatsApp v posledných týždňoch aktívne pracuje na nových funkciách.

WhatsApp bezpochyby patrí medzi najpopulárnejšie četovacie platformy na svete, ale aj napriek tomu, v rôznych oblastiach zaostáva za konkurenciou. Len nedávno sme vás napríklad informovali o tom, že služba sprístupňuje pre prvých používateľov funkciu šifrovania záloh správ, alebo o možnosti pripojenia sa už k prebiehajúcemu hovoru.

Ešte  v priebehu minulého mesiaca, zakladateľ sociálnej siete Facebook, Mark Zuckerberg uviedol, že do WhatsAppu sa dostane dlho žiadaná funkcia, ktorou je možnosť nezávislého využívania jedného účtu na viacerých zariadeniach súčasne. Dlho však následne bolo okolo tejto funkcie ticho, až doteraz.

WhatsApp začal aktívne testovať funkciu nezávislého prepojenia účtov na viacerých zariadeniach

Najnovšie portál wabetainfo informuje, že WhatsApp pre prvých BETA testerov sprístupňuje funkciu využívania jedného účtu na viacerých zariadeniach súčasne bez toho, aby musel byť váš hlavný účet online. V súčasnosti totiž, ak využívate WhatsApp na smartfóne a chcete ho používať napríklad aj na počítači, tak stále musíte mať online váš hlavný účet v telefóne. Tomu by mohlo už čoskoro odzvoniť.

Samotná funkcia sa volá „Linked devices“, teda prepojené zariadenia. Portál ďalej píše, že nová verzia aplikácie umožňuje využívanie desktopovej verzie aplikácie bez toho, aby ste museli mať online účet vo vašom smartfóne. Okrem iného Wabetainfo dodáva, že celkovo je tak možné prepojiť až 4 zariadenia. Znamená to, že jeden účet môže byť aktívnym na štyroch zariadeniach.

Zdroj: wabetainfo

Portál ďalej približuje, že služba ako taká neukladá odoslané správy do cloudu, avšak odoslaná správa, resp. prijatá správa, je následne doručenou do všetkých pripojených zariadení. Keď vytvoríte novú reláciu, história vašich konverzácii sa prenesie z telefónu do prepojeného zariadenia, resp. opačne, pričom tento proces je šifrovaný. Po dokončení procesu sa z nového sprievodného zariadenia odstránia všetky kľúče a správy sa uložia do miestnej databázy.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close