APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp sa mení na platformu určenú pre produktivitu: Túto funkciu privítate aj vy!

Platforma WhatsApp nám umožní zdieľať obrazovku počas hovorov. Táto praktická funkcia už čoskoro príde aj do vášho telefónu.

Službu WhatsApp pravdepodobne nemusíme nikomu predstavovať. Táto komunikačná platforma je známa medzi mnohými používateľmi, pričom mesačne eviduje viac ako dve miliardy aktívnych používateľov. Aj vďaka tomu si populárna služba od spoločnosti Meta môže dovoliť neustále prinášať nové a nové funkcie, pričom len nedávno sme sa dozvedeli, že ponúkne možnosť nastavenia si používateľského mena namiesto telefónneho čísla. Tu však novinky v rámci tejto platformy nekončia, ako nás informuje portál wabetainfo.com. Po novom sa dočkáme aj funkcie, ktorú ocenia viacerí používatelia, ktorí túto platformu budú môcť využiť aj v rámci produktivity. A o akú funkciu pôjde si teraz prezradíme spoločne.

WhatsApp nám umožní zdieľanie našej obrazovky

V rámci práce alebo produktívneho času radi využívame platformy, pri ktorých sa dá zdieľať naša obrazovka. Pri tejto príležitosti si mnohí používatelia obľúbili platformu Teams od spoločnosti Microsoft, ktorá bola dlho súčasťou balíka Microsoft Office. Teraz sa však takýmto platformám rohodol postaviť aj WhatsApp od spoločnosti Meta. Po novom používateľom umožní zdieľanie obrazovky, pričom funkciu budeme môcť zaregistrovať aj v našich smartfónoch.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp zdieľanie obrazovky
Zdroj: wabetainfo.com

Už teraz si vieme predstaviť, ako budeme telefonovať s našimi rodičmi a navigovať ich k tomu, aby vo svojom telefóne niečo spravili alebo nastavili. Rovnako sa táto funkcia bude dať využiť aj v rámci práce, pričom viaceré firmy už dnes využívajú WhatsApp ako hlavný komunikačný kanál práve pre jeho rozšírenie a možnosti spojiť sa na základe telefónneho čísla. Nová funkcia sa aktuálne testuje pre prvých používateľov v rámci beta verzie aplikácie, no čoskoro ju budú vedieť využiť úplne všetci.

Aké ďalšie novinky nám služba v poslednej dobe ponúkla?

Ako sme už uviedli, komunikačná platforma WhatsApp sa v poslednej dobe výraznejšie vylepšuje. Spomenuli sme už možnosť nastavenia si používateľského mena namiesto toho, aby sme využili naše telefónne číslo. Aj vďaka tomu nebudeme musieť svoje telefónne číslo zdieľať s ľuďmi, ak s nimi budeme chcieť komunikovať. Rovnako sa v blízkej dobe stretneme aj s možnosťou úpravy už odoslaných správ, ak sa k tomu rozhodneme v rámci pätnástich minút od odoslania správy.

WhatsApp_smartfon v ruke
Zdroj: flickr.com (Avansa regio Gent vzw) (CC BY-NC 2.0)

Nedávno sme vás taktiež informovali o tom, že nás WhatsApp raz za čas vyzve k tomu, aby sme zadali svoje heslo k šifrovaniu zálohy konverzácie. Týmto spôsobom chce služba zabezpečiť, že o svoje šifrované zálohy neprídeme a heslo si budeme môcť kedykoľvek vyrestetovať. Toto upozornenie by sa malo v blízkej dobe začať zobrazovať aj vo vašom telefóne, ak máte šifrovanie zálohy konverzácií aktívne.

Privítate možnosť zdieľania obrazovky vo vašom telefóne aj vy? A patríte medzi používateľov WhatsAppu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close