WhatsApp prináša funkciu, ktorá nám umožní reagovať prostredníctvom reakcií jednoduchšie: Takto bude fungovať!

Nová funkcia v rámci platformy WhatsApp nám zjednoduší komunikáciu. Poznáme ju už aj z komunikácie na Instagrame.

WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk (Peter Borko)

Platforma WhatsApp je medzi používateľmi obľúbená najmä pre jednoduchosť komunikácie, žiadne zbytočné funkcie no aj možnosť bezpečnej komunikácie vďaka end-to-end šifrovaniu. Túto platformu využíva obrovské množstvo používateľov a môžeme ju rátať ako najobľúbenejšiu svojho druhu. Aj napriek funkciám, ktoré už dnes v rámci WhatsAppu nájdeme, je stále čo zlepšovať. A aj preto sa môžeme dnes pozrieť na to, ako bude vyzerať nová funkcia reakcií, ktoré vyvoláme dvojklikom na správu. Bližšie informácie k tejto funkcii nám priniesol portál wabetainfo.com a my sa na ňu pozrieme taktiež. Novú funkciu si budete môcť vyskúšať v blízkej dobe aj vy.

WhatsApp prináša novú funkciu pre reakcie

Komunikáciu bez využívania reakcií na správy si mnohí už nevedia ani len predstaviť. V mnohých prípadoch ide o efektívne ukončenie konverzácie bez toho, aby ste ju naťahovali zbytočnými správami. Okrem toho vieme reakcie na správy efektívne využiť napríklad v skupinových četoch a zabudnúť nesmieme ani na to, keď ste v časovom sklze a potrebujete druhú osobu rýchlo informovať o tom, že ste si ich správu prečítali. Tieto reakcie na správy ponúka aj WhatsApp, pričom v rámci tejto služby môžeme využiť viaceré emoji ako reakcie, teda palec nahor, srdiečko, smejúci sa emoji a mnohé ďalšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak ale patríte aj medzi používateľov komunikačnej platformy Instagram, ktorá rovnako spadá pod spoločnosť Meta, tak ste sa stretli aj s možnosťou reakcií dvojklikom. Takýto spôsob reakcií je ešte o niečo rýchlejší a používateľom umožňuje reagovať bez toho, aby si zdĺhavo vyberali, akú reakciu použijú. Rovnakú funkciu má priniesť aj WhatsApp, pričom v tomto prípade si ale nebudeme môcť vybrať s reakcií. Funkcia je už vo vývoji a my už teraz vieme, ako bude vyzerať. V konečnom dôsledku bude mať len jednu chybu, zatiaľ si budeme môcť zvoliť len reakciu ako palec nahor.

Funkcia príde používateľom najskôr do systému iOS

Ak by vás nová funkcia reakcií na platforme WhatsApp zaujala, tak pravdepodobne príde v prvom rade do iPhonov. Aplikácie pre iOS a Android totiž vyzerajú mierne odlišne a rovnako častokrát prinášajú nové funkcie v rozdielnych intervaloch. Túto funkciu budeme vedieť zatiaľ nájsť v Beta verzii pre iOS, ktorá sa skrýva pod číslom 23.10.0.73. Informácie o funkcii pre Android zatiaľ nemáme, takže pravdepodobne príde o niečo neskôr.

WhatsApp_smartfon v ruke
Zdroj: flickr.com (Avansa regio Gent vzw) (CC BY-NC 2.0)

V budúcnosti sa pravdepodobne stretneme aj s tým, že nám WhatsApp umožní vybrať si predvolenú reakciu pre dvojklik, nie len palec nahor. Na druhú stranu však aj Instagram ponúka len jednu funkciu, ktorou je práve srdiečko. Výber preferovaného emoji tak môže byť záležitosťou budúcich verzií.

Využili by ste takúto novú funkciu v rámci služby WhatsApp? A patríte medzi jej používateľov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre