APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp predstavil veľkú funkciu, ktorú čoskoro budeme mať dostupnú v aplikácii. Budete ju používať? My áno!

Funkcia komunít, o ktorej sme mohli prvýkrát počuť ešte v novembri minulého roka, mieri do WhatsAppu. Čo ponúkne a ako bude fungovať?

Ešte v novembri minulého roka sme upozorňovali na novú funkciu komunít, ktorá sa objavila vo vývojárskych verziách WhatsAppu. Ide o funkciu, ktorá posunie službu viac smerom k sociálnej sieti. Odvtedy sme o funkcii toho moc nepočuli. To sa najnovšie mení.

WhatsApp oznamuje funkciu komunít

WhatsApp najnovšie prostredníctvom svojho blogu oznamuje, že začína postupne sprístupňovať funkciu komunít. Čo to ale je a ako bude táto funkcia fungovať?

„Zatiaľ čo iné aplikácie vytvárajú chaty pre státisíce ľudí, my sme sa rozhodli zamerať na podporu skupín, ktoré sú súčasťou nášho každodenného života.“ píše WhatsApp.

Podľa WhatsAppu funkcia komunít umožní používateľom združovať pod jednou strechou skupiny so štruktúrou, ktorá im vyhovuje. Ako píšu vývojári aplikácie, tak službu využijú nielen inštitúcie, ako sú napríklad školy, kluby, neziskové organizácie, ale aj miestne komunity a bežní ľudia, ktorí sa spoliehajú na aplikáciu, aby mohli medzi sebou komunikovať.

Myslíme si, že komunity napríklad uľahčia riaditeľovi školy prepojiť všetkých rodičov a informovať ich o dôležitých novinkách, ako aj vytvoriť skupiny pre jednotlivé triedy, krúžky či dobrovoľníkov.“  píše WhatsApp v publikovanom blogu.

Náhľad, ako bude funkcia komunít vyzerať, sa môžete pozrieť nižšie.

WhatsApp funkcia komunit
Zdroj: WhatsApp

WhatsApp okrem iného informuje aj o ďalších nadchádzajúcich zmenách. Upozorňuje napríklad na funkciu označenia správ emotikonmi. Rovnako platforma rozšíri kapacitu účastníkov hlasových hovorov. WhatsApp sľubuje, že skupinového hovoru sa bude môcť zúčastniť až 32 ľudí. Tešiť sa môžeme aj na to, že prostredníctvom aplikácie budeme môcť zdieľať súbory do veľkosti 2 GB. Pre tých, ktorí nevedia, tak dnes cez službu môžeme zdieľať súbory, ktorých veľkosť nepresahuje 100 MB.

WhatsApp_vylepsenia_komunity_reakcie_hovory
Zdroj: WhatsApp

Asi sa pýtate, kedy budú nové funkcie dostupné? WhatsApp hovorí, že vyššie popísané zmeny sprístupní pre všetkých používateľov v najbližších týždňoch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close