ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp pre Android dostane užitočnú funkciu, ktorú poznajú používatelia iPhone telefónov. Budete ju používať? My áno!

Android zariadenia už čoskoro dostanú funkciu, ktorú doteraz mohli používať len majitelia iPhonov.

Mobilná aplikácia WhatsApp sa radí k najpopulárnejším spôsobom komunikácie. Do veľkej miery je jedno, či ju používate na operačných systémoch Android alebo iOS, aplikácie sú až na pár rozdielov totožné. Spoločnosť ale nedávno oznámila, že prinesie na zariadenia Android jednu užitočnú funkciu, ktorá v ponuke chýbala, aká to je?

Informáciu o pripravovanej zmene prináša portál Xatakandroid. Podľa dostupných informácií sa WhatsApp pokúša štandardizovať vstavaný editor na úpravu fotografií, naprieč všetkými platformami. Do Androidov by sa tak mal dostať populárny nástroj na rozmazanie fotografie. Je to funkcia, ktorá vám umožní rozostriť časť fotografie, vďaka čomu môžete dodať vašim záberom umelecký „šmrnc“, alebo jednoducho zakryť časť fotky, ktorú nechcete ukázať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako to bude fungovať?

Funkcia, ktorú ste doteraz mohli používať len na zariadeniach s operačným systémom iOS, je v skutočnosti veľmi jednoduchá a intuitívna. Aj zariadenia Android ponúkajú po zachytení záberu editor, v ktorom si môžete fotografiu orezať, pridať emotikon, text, či niečo nakresliť. V tomto je editor podobný naprieč operačnými systémami.

Jedinečnou funkciou bol však nástroj na rozmazávanie. Okrem možnosti písať rôznymi farbami a hrúbkami ste si mohli určitú časť fotografie rozmazať. Tento nástroj prichádza na Androidy s ďalšími novinkami. Portál WaBetaInfo totiž prináša záber, ktorý ukazuje zmenu v grafickom dizajne editora. Funkcia by sa mala podľa všetkého objaviť v ponuke nástroja ceruzka. Vedľa nastavení hrúbky ťahu po novom uvidíte aj možnosť rozmazania fotografie.

WhatsApp prinesie na Android funkciu rozmazania fotografie
Zdroj: WaBetaInfo.com

Ako sa bude dať nová funkcia využiť? Rozmazanie môže mať svoje miesto pri vytváraní zaujímavých záberov, no v spojení s funkciou ceruzka sa bude hodiť na cenzúru nežiadúcich informácií. Môžete tak zakryť citlivé údaje na dokumente, alebo rozmazať tvár človeka. Vďaka tomu môžete ukázať len to, čo naozaj chcete. Rozmazanie záberu pritom vyzerá oveľa prirodzenejšie, ako zakrývanie prostredníctvom farieb.

Rozmazávanie fotografií zatiaľ nie je pre majiteľov Android zariadení k dispozícií. Momentálne sa čaká na to, kedy funkciu sprístupní spoločnosť WhatsApp. Ak vás ale zaujíma úprava fotografií, v ponuke obchodu Google Play nájdete množstvo aplikácií na úpravu fotografií.

Funkcia by sa mala spustiť s príchodom aktualizácie 2.22.3.5, ktorá bude niekedy v budúcnosti dostupná pre beta verziu aplikácie WhatsApp. Vyzerá to tak, že spoločnosť aj naďalej pracuje na úprave editora fotografií. WhatsApp totiž naznačil aj aktualizáciu, prinášajúcu nové možnosti kreslenia. Presnejšie to boli dva nové štýly ceruzky, ktoré popri možnosti rozmazania doplna ponuku úprav. Rovnako ako v prípade rozmazania záberu, ani pri tejto funkcii nie je úplne jasné, kedy sa dostane na verejnosť. Môžeme dúfať, že to nebude trvať dlho.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close