APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

WhatsApp práve predstavil funkciu, pomocou ktorej si môžete lepšie chrániť tie najcitlivejšie konverzácie. Pozrite sa, ako funguje

WhatsApp pridal do aplikácie ďalšiu vrstvy ochrany tajných konverzácií, cez ktoré zdieľame tie najcitlivejšie informácie.

WhatsApp patrí v súčasnosti medzi najrozšírenejšie platformy, cez ktoré komunikujeme nielen s našimi priateľmi, no aj s našimi kolegami z práce. Nie je pritom ničím výnimočným, ak cez aplikáciu zdieľame aj citlivé informácie, ktoré nechceme, aby sa k ním niekto dostal. Môže ísť napríklad o dokumenty, fotografie či iné materiály.

Ešte začiatkom tohto roka WhatsApp predstavil funkciu zámok chatu, ktorá pomáha ľuďom udržať citlivé informácie zdieľané cez konverzácie v bezpečí pred inými osobami, ktoré môžu potenciálne získať fyzický prístup k telefónu. Používatelia dostali tak do rúk nástroj, pomocou ktorého mohli presunúť chaty do uzamknutého priečinku. Do tohto priečinku sa bolo možné dostať dvomi spôsobmi. A to buď pomocou hesla alebo biometrickým overením, napríklad odtlačkom prsta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp vylepšuje zámok chatu

Najnovšie vývojári WhatsAppu hlásia, že vylepšili funkciu zámok chatu. WhatsApp konkrétne pridal ďalšiu vrstvu ochrany, ktorej cieľom je chrániť tie najcitlivejšie konverzácie, ktoré vedieme cez aplikáciu. Ide o možnosť zaheslovania chatu ďalším a hlavne tajným kódom, ktorý bráni tomu, aby sa niekto s fyzickým prístupom k vášmu mobilu, mohol dostať ku konverzácii. Toto heslo, ktoré si môžete nastaviť a zapnúť, môže byť odlišné od hesla, ktorým odomykáte mobil. Okrem iného, si môžeme po novom priečinok s tajnými konverzáciami aj skryť.

„Vďaka tajnému kódu si teraz môžete nastaviť jedinečné heslo odlišné od toho, ktoré používate na odomknutie telefónu, a pridať na zamknuté chaty ďalšiu vrstvu ochrany súkromia. Priečinok s uzamknutými chatmi si budete môcť v zozname chatov skryť a nastaviť, aby sa zobrazil až po tom, čo tento tajný kód zadáte do vyhľadávacieho panela. Ak vám to nevyhovuje, môžete ho ponechať zobrazený v zozname chatov aj naďalej.“, píše WhatsApp v publikovanom blogu.

Ako uvádzajú vývojári aplikácie na svojom webe, tak funkciu začali uvoľňovať včerajším dňom a postupom času, by mala byť dostupnou pre všetkých po celom svete. Ak ju teda ešte neevidujete, tak je to otázka najbližších hodín alebo dní.

„Tajný kód spúšťame už dnes (pozn. redakcie: k 30.11.2023) a v nasledujúcich mesiacoch bude dostupný po celom svete. Sme radi, že do zámku chatu môžeme pridávať ďalšie funkcie, ktoré ľuďom pomáhajú chrániť si súkromie. Dajte nám vedieť, čo si o nich myslíte.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close