APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp pracuje na užitočnej funkcii, ktorá súvisí so skupinovými konverzáciami. Pribudne ale ešte jedna novinka!

Vývojári WhatsAppu pracujú na ďalších novinkách.

WhatsApp v priebehu posledných mesiacov prešiel viacerými zmenami. Spomenúť môžeme napríklad funkciu reakcií na správy, ktorá umožňuje označovať prijaté správy emotikonmi. Taktiež môžeme pripomenúť aj Komunity. Ide o funkciu, ktorá je postupne zavádzanou naprieč platformou a slúži na hlbšie prepojenie ľudí, ktorí sa schádzajú v rôznych komunitách.

No zdá sa, že vývojári aplikácie pracujú aj na ďalších novinkách, upozorňuje portál wabetainfo.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvá novinka súvisí so skupinovými konverzáciami

Nie je žiadnym tajomstvom, že WhatsApp umožnil rozšírenie skupín, naprieč ktorými môžu ľudia medzi sebou komunikovať a to až do 512 účastníkov. Určite ste sa už stretli s tým, že ste niekedy nejakú četovaciu skupinu opustili. Na to, že niekto opustí skupinu, sú ale ďalší používatelia konverzácie upozornení. Nuž, a práve toto by sa malo do budúcnosti zmeniť. WhatsApp totiž pracuje na funkcii „tichého opustenia skupiny“. Ide o šikovný nástroj, ako sa môžete vyhnúť „nepekným“ pohľadom ďalších členov skupiny, ak chcete jednoducho opustiť čet, ktorý vás obťažuje, či nie je pre vás prínosný.

Portál funkciu objavil vo vývojárskej verzii aplikácie. Druhým dychom treba uviesť, že aktuálne nemáme bližšie podrobnosti o tom, kedy bude funkcia sprístupnenou v komerčne dostupnej verzii WhatsAppu. Ďalej treba uviesť, že nejde o jedinú novinku, na ktorej vývojári aplikácie aktívne pracujú.

WhatsApp pracuje aj na ďalšej funkcii

WABetainfo ďalej informuje, že v zdrojovom kóde objavili ďalšiu funkciu, ktorá zobrazuje náhľad zdieľaných odkazov v statusoch. V praxi to znamená, že potom ako vytvoríte status, do ktorého vložíte internetový odkaz, tak ostatní používatelia uvidia náhľad stránky ešte predtým, ako na neho kliknú.

Rovnako ale ako v predošlom prípade, tak ani v tomto nevieme, kedy bude funkcia dostupnou pre všetkých. V každom prípade ide o dobré znamenia, že vývojári aplikácie aktívne pracujú na ďalších novinkách, ktoré spríjemnia a zefektívnia používanie WhatsAppu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close