WhatsApp pracuje na funkcii, ktorá má ambíciu zvýšiť úroveň súkromia používateľov

WhatsApp umožní schovať používateľovi zobrazovanie informácií, napr. profilovú fotografiu, či je online a podobne pre konkrétne kontakty.

WhatsApp prenasledovatel
Zdroj: Pixabay.com (kropekk_pl), Vosveteit (koláž)

Hoci WhatsApp je aktuálne najväčšou platformou určenou na četovanie, tak aj napriek tomu, neustále musí pracovať na ďalšom vývoji aplikácie ako aj na nových funkciách. Dôvod je veľmi jednoduchý, konkurencia, napríklad Telegram, má oveľa širší katalóg funkcií.

Potom, ako sa objavili správy, že WhatsApp dostane funkciu reakcií na správy, ktoré dobre poznajú najmä používatelia Messengeru, tak dnes sa objavujú ďalšie informácie o jednej z nadchádzajúcich noviniek. O čo konkrétne ide?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp pracuje na novom nastavení ochrany osobných údajov

Ako informuje portál WEBeitaInfo, tak vývojárska verzia aplikácie služby WhatsApp obsahuje funkciu, ktorej ambície sú zvýšenie súkromia a bezpečnosti používania aplikácie.

Vývojárska verzia aplikácie 2.21.20.10 pre Android odhaľuje, že používateľ bude mať k dispozícii možnosť nastavenia si neviditeľnosti a ďalších nastavení súkromia pre konkrétne osoby zo zoznamu kontaktov. Doposiaľ služba umožňovala vypnutie stavu a prispôsobenia ďalších nastavení súkromia, buď pre všetky kontakty, alebo pre všetkých bez ohľadu, či ich máte alebo nemáte uložených v zozname kontaktov. Inými slovami, nemohli ste tieto nastavenia upravovať pre konkrétnu osobu.

Ako môžete vidieť nižšie na obrázku, tak pribudla možnosť „Moje kontakty okrem“, ktorá nám umožní obmedziť prístup konkrétnych kontaktov k našim súkromným údajom. Podľa publikovaných správ, pôjde o informácie ako Naposledy online, Profilová fotografia, či ďalšie Informácie.

nove nastavenia sukromia whatsapp
Zdroj: wabetainfo

Oceníte túto funkciu? Funkcia nájde využitie ako v prípade pracovných kontaktov, s ktorými nechceme zdieľať podrobnosti o nás, ale i ako pri obmedzení prenasledovateľov, či iných obťažujúcich kontaktov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre