APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp od zajtra ukončuje softvérovú podporu pre týchto viac ako 30 smartfónov. Je medzi nimi aj váš?

Ide najmä o staršie modely smartfónov. Ale aj napriek tomu, mnohé z nich nájdeme vo vreckách nohavíc viacerých z nás.

Ešte v októbri minulého roka Meta ukončila softvérovú podporu služby WhatsApp pre milióny používateľov so staršími zariadeniami. Išlo o viac ako 50 smartfónov. Začiatok tohto roka priniesol ďalších 40 telefónov, ktoré stratili softvérovú podporu.

Najnovšie portál zeenews.india.com upozorňuje, že ďalšie desiatky smartfónov, čaká rovnaký osud. Konkrétne hovorím o 31 zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp ukončuje podporu pre ďalšie mobilné zariadenia

Ako informuje portál s odvolaním sa na stránky podpory WhatsAppu, tak viac ako 3-desiatky smartfónov stratia od 1. apríla 2022 softvérovú podporu. Neznamená to však, že WhatsApp prestane na telefónoch nižšie fungovať odbitím dnešnej polnoci. Na druhej strane, aplikácia môže od zajtrajšieho dňa prestať fungovať v hociktorom momente.

Prejdime však k samotným smartfónom, ktoré strácajú od prvého apríla softvérovú podporu. Ide o tieto modely telefónov:

LG

LG Optimus F7, Optimus L3 II Dual, Optimus F5, Optimus L5 II, Optimus L5 II Dual, Optimus L3 II, Optimus L7 II Dual, Optimus L7 II, Optimus F6, LG Enact, Optimus L4 II Dual, Optimus F3, Optimus L4 II , Optimus L2 II a Optimus F3Q

Motorola

Motorola Droid Razr

Xiaomi

Xiaomi HongMi, Mi2a, Mi2s, Redmi Note 4G a HongMi 1s

Huawei

Huawei Ascend D, Quad XL, Ascend D1, Quad XL a Ascend P1 S

Samsung

Samsung Galaxy Trend Lite, Galaxy S3 mini, Galaxy Xcover 2 a Galaxy Core

Ak sa pýtate, prečo zariadenia vyššie strácajú softvérovú podporu, tak dôvodov je viacero. Na jednej strane, WhatsApp chce zaistiť, aby jeho aplikácia bola kompatibilná s najnovšími technológiami, tak zároveň ide aj o zariadenia, ktoré sa pomaly, ale isto vytrácajú z trhu. Inými slovami, spoločnosti sa neoplatí udržiavať platformu živú aj pre tieto modely telefónov. Od zajtrajšieho dňa bude Meta požadovať minimálne Android vo verzii 4.1 a iOS vo verzii 10, aby ste vo vašom telefóne spustili WhatsApp.

V najbližších mesiacoch s príchodom ďalších verzií Androidu a iOS môžeme očakávať, že zoznam nepodporovaných modelov telefónov, sa bude rozširovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close