APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp nebude pre všetkých zadarmo. Časť používateľov bude za neho platiť. Koho sa to týka?

WhatsApp pracuje na spoplatnení aplikácie. Platiť ale nebudú všetci, ale len vybraná časť používateľov.

Mnohí z nás využívajú četovacie platformy, ako sú WhatsApp, Signal, Telegram a ďalšie. Používame ich z viacerých dôvodov. Napríklad preto, lebo ponúkajú funkciu šifrovania správ a sú jednoduché na použitie. Samozrejme, jedným z hlavných dôvodov je aj to, že sú dostupné zadarmo. Pýtali ste sa ale niekedy, na čom vlastne zarábajú peniaze? Tejto téme sme sa podrobne venovali nedávno.

Zdá sa, že najpopulárnejšia komunikačná platforma na svete, WhatsApp, našla nový spôsob, ako generovať príjem. Portál wabetainfo.com, ktorý je známy odkrývaním podrobností o platforme, odhalil nový spôsob, ako chce Meta monetizovať aplikáciu.

WhatsApp plánuje novú službu

Portál konkrétne poukazuje na to, že spoločnosť Meta pracuje na špeciálnom predplatnom pláne WhatsApp Premium. Tento plán bude dostupný pre Android, iOS ale aj počítače. Čo sa ale za ním skrýva?

Dobrou správou je, že WhatsApp nebude spoplatnený pre bežných používateľov. Ide o službu, ktorá je určenou najmä pre podnikateľov, ktorí využívajú platformu za účelom komunikácie so svojimi zákazníkmi. Portál ďalej odhaľuje, že tento Premium účet bude možné spárovať až s desiatimi zariadeniami. WABetainfo v súvislosti s touto funkciou publikoval aj náhľady snímok obrazovky, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

WhatsApp Premium_spoplatnena sluzba pre firmy
Zdroj: wabetainfo.com

Nateraz ale nevieme jednoznačne povedať, či tento režim bude pre podnikových zákazníkov povinný alebo nie. Je však pravdepodobné, že Meta urobí potrebné kroky na to, aby prinútila časť firiem za službu platiť. Môže napríklad obmedziť funkcie pre neplatiacich zákazníkov. Portál v závere dodáva, že aktuálne nepozná ďalšie podrobnosti ohľadne predplatného v službe WhatsApp. Rovnako hovorí, že nedisponujú informáciami o tom, kedy vývojári sprístupnia túto funkciu pre podnikových zákazníkov.

Mimochodom, dovoľte nám v súvislosti s WhatsAppom, dať vám do pozornosti článok, ktorý sme vám priniesli dnes ráno, kde sme sa venovali novým funkciám, na ktorých vývojári aplikácie aktívne pracujú. Ide konkrétne o možnosť tichého opustenia skupinovej konverzácie, či o funkciu náhľadu odkazov v statusoch používateľov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close