APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

WhatsApp možno našiel riešenie, ako zabrániť krádežiam účtov

WhatsApp chce zabrániť krádežiam účtov.

V priebehu posledných mesiacov pribudlo naprieč službou WhatsApp mnoho nových funkcií. Spomenúť môžeme napríklad funkciu reakcií na správy, či nástroj, pomocou ktorého sa vyhneme nechcenému odoslaniu fotografie kontaktu, ktorému sme ju nechceli poslať.

Platforma WhatsApp je medzi používateľmi nesmierne populárnou, čo chcú vo svoj prospech využiť aj hackeri. Len nedávno sme upozorňovali na rozmáhajúci sa podvod, prostredníctvom ktorého boli útočníci schopní získať kontrolu nad účtom obete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jednou z funkcií, ako sa vyhnúť hacknutiu účtu, je dvojfaktorová autentifikácia. WhatsApp ale chce zvýšiť úroveň zabezpečenia účtu, informuje portál WABetainfo.com. Ide konkrétne o systém dvojitého overovacieho kódu, upozorňuje portál.

WhatsApp chce eliminovať krádeže účtov

Systém je podľa zistení WABetainfo navrhnutý tak, aby sa aktivoval, keď sa niekto pokúsi prihlásiť k účtu WhatsApp, ktorý je už zaregistrovaný na inom mobile. Čo je ale cieľom tohto systému? Skontroluje, či ste to skutočne vy (vlastník účtu), kto sa pokúša prihlásiť na ďalšom zariadení, a nie niekto iný.

Fungovať by mal spôsobom, že keď sa používateľ prvýkrát úspešné prihlási k účtu, tak na mobilné číslo WhatsApp pošle ďalší overovací kód spolu s poznámkou, že sa niekto pokúša prihlásiť do jeho účtu. Následne po druhom zadaní hesla, sa služba aktivuje.

„Keď je prvý pokus o prihlásenie do účtu WhatsApp úspešný, na dokončenie procesu je potrebný ďalší 6-miestny kód: v takom prípade sa vlastníkovi telefónneho čísla odošle ďalšia správa, ktorá ho upozorní na pokus o prihlásenie sa do jeho účtu,“ vysvetľuje portál.

Ako táto správa vyzerá, sa môžete pozrieť nižšie v náhľade.

whatsapp druhy overovaci kod pri prihlaseni sa do uctu
Zdroj: wabetainfo

Platforma týmto krokom pravdepodobne reaguje na rozmáhajúce sa útoky hackerov, ktorým sa počas komunikácie s obeťou podarilo získať overovací kód. WhatsApp teraz pracuje na tejto funkcii, aby ochránil tých používateľov, ktorí môžu naivne zdieľať svoj 6-miestny kód.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close