APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp je opäť o krok pozadu. Telegram dostáva novú a hlavne užitočnú funkciu!

Telegram dostáva funkciu, ktorá umožňuje zdieľať obrazovku smartfónu počas individuálneho videohovoru.

Napriek tomu, že WhatsApp patrí medzi najpopulárnejšie komunikačné platformy na svete, tak stále len „dobieha“ konkurenciu. Mnoho funkcií, ktoré dnes vidíme u konkurenčných platforiem, plynúcim časom sa dostávajú aj do WhatsAppu. Mohli sme to vidieť v mnohých prípadoch. Napríklad pri možnosti pripojenia sa k prebiehajúcemu hovoru,  pri možnosti zrýchlenia, či spomalenia prehrávania hlasových správ a podobne. Najnovšie Telegram dostáva vo verzii 7.9.0 (BETA) funkciu, o ktorej sa nebojíme povedať, že budú po nej pozerať aj používatelia konkurencie vrátane WhatsAppu.

Telegram dostáva funkciu zdieľania obrazovky

Najnovšie Telegram oznamuje, že v zostavení aplikácie 7.9.0, ktorá je zatiaľ dostupnou len pre BETA testerov, pridáva funkciu zdieľania obrazovky.

Funkcia ponúka možnosť zdieľania obrazovky počas individuálneho videohovoru. Ako píšu vývojári služby, tak funkcia je zatiaľ dostupnou len pre limitovaný počet používateľov. Zároveň, obaja účastníci hovoru, musia mať nainštalovanú vo svojom smartfóne BETA verziu aplikáciu.

Telegram funkcia zdielania obrazovky
Zdroj: Androidpolice.com

„Aby táto funkcia fungovala, budete musieť uskutočniť videohovor z jedného beta klienta do druhého. Tam budete môcť zdieľať svoju obrazovku a v prípade potreby sa prepnúť späť do režimu fotoaparátu. Táto funkcia bohužiaľ nie je k dispozícii každému.“ píšu vývojári aplikácie v publikovanom blogu.

Okrem iného Telegram hovorí aj o ďalších funkciách. Ide napríklad o možnosť zrýchlenia, resp. prehrávania video obsahu. Telegram zároveň umožní používateľom automatické mazanie obsahu v individuálnych konverzáciách po 1-mesačnom intervale. Doposiaľ to bolo možné len po 1-týždni.

telegram_zrychlenie a spomalenie prehravania
Zdroj: Telegram

Uvítali  by ste túto funkciu vo WhatsAppe? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Via Androidpolice.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close