HuaweiSpravodajstvo

Vysoký predstaviteľ spoločnosti Huawei šokuje svet. Hovorí, že operačný systém Hongmeng nemá byť alternatívou Androidu

Predseda spoločnosti Huawei, Liang Hua, povedal, že nimi preferovaný OS je aj naďalej Android. Hongmeng nebol pôvodne vyvíjaný pre smartfóny

Posledné týždne sme mohli čítať vo zvýšenej miere správy týkajúce sa operačného systému od spoločnosti Huawei. Nie tak dávno, CEO spoločnosti Ren Zhengfei sa vyjadril, že Hongmeng je rýchlejší ako konkurenčné platformy Android a  Mac OS. Krátko na to obehli svet správy od jedného z  testerov pripravovaného operačného systému, ktorý poukázal na používateľské skúsenosti a odlišnosti od Androidu.

O  to viac sú šokujúce správy, ktoré priniesol portál Pocketnow.com. Ten píše, že Liang Hua (predsa predstavenstva spoločnosti) povedal, že Android je aj naďalej nimi preferovaný operačný systém. Zároveň dodal, že Hongmeng je vyvíjaný primárne pre IoT zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Operačný systém Hongmeng je primárne vyvinutý pre IoT zariadenia, kde znižujú latenciu… Čo sa týka smartfónov, stále používame operačný systém Android a jeho ekosystém, ako „prvú voľbu“. Stále sme sa nerozhodli či operačný systém Hongmeng bude vyvíjaný do budúcna, ako operačný systém pre smartfóny…“.

Tieto slová Liang Hua prichádzajú vo veľmi zvláštnom čase a  za zvláštnych okolností. Posledné mesiace totiž spoločnosť prezentovala nimi vyvíjaný operačný systém Hongmeng ako „hotovú“ vec. Otázkou preto pre mnohých nebolo, či Huawei predstaví nový operačný systém pre smartfóny, ale kedy. Naznačovali to aj vyjadrenia CEO spoločnosti, ktorý koncom júna hovoril, že nimi vyvíjaný operačný systém zoberie Androidu približne 700 až 800 miliónov používateľov. Zároveň sa očakáva(lo), že Huawei počas konferencie HUAWEI Developer nepredstaví len novú verziu EMUI 10, ale ukáže svetu aj operačný systém Hongmeng. Či sa však tak stane v spojitosti s vyjadreniami Lian Hua, je dnes otázne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close