NávodyXiaomi

Vyskúšajte týchto 9 trikov, ako dostať z kamery vášho Xiaomi smartfónu čo najviac: Idete do toho?

Týchto 9 tipov a trikov by mal poznať každý jeden používateľ MIUI kamery v Xiaomi. Poznáte i nejaké ďalšie? Pozrite sa na ne!

V našich smartfónoch sa nachádza množstvo skvelých funkcií, ktoré častokrát ani nevieme ani riadne využívať. Dôvodom je, že ich tam je množstvo a navyše sú mnohokrát i veľmi dobre skryté v rôznych častiach smartfónu. Majstrom rôznych funkcií je tiež Xiaomi, ktoré vo svojej nadstavbe MIUI prináša niektoré funkcie, ktoré dokonca nepriniesol do smartfónov ani samotný systém Android. Teraz sa však pozrieme na top 9 funkcií kamery v nadstavbe MIUI, s ktorými budete fotiť ako profesionálni fotografi a ušetríte si množstvo času. Tak čo, ktorá funkcia je vaša najobľúbenejšia?

Nastavte si ovládanie vašej kamery pomocou tlačidiel hlasitosti

Prvou skvelou funkciou smartfónov s nadstavbou MIUI je možnosť nastavenia spúšte, časovača či ďalších funkcií ako napríklad zoom pomocou tlačidiel ovládania hlasitosti. Ako na to? Postup je jednoduchý a funkciu nájdete jednoducho v nastaveniach fotoaparátu. Po jej aktivácii vám jednoducho stačí stlačiť ktorékoľvek tlačidlo hlasitosti a vami zvolený príkaz sa vykoná.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
 • V aplikácii Fotoaparát klepnite na ikonu možností v pravom hornom rohu
 • Vyberte možnosť Nastavenia
 • Nastavte si možnosť Funkcia tlačidiel ovládania hlasitosti

Nastavte si vlastný vodoznak

Na fotografie sa dá už nejaký ten rok pridať vlastný vodoznak, ktorým si odlíšite svoje fotografie od fotografií druhých osôb. Pridáte tak na ne niečo svoje a každý bude hneď vedieť vďaka malému nenápadnému nápisu v rohu fotografie, že fotografia pochádza práve od vás. Ako na to? Sledujte pozorne.

 • V aplikácii Fotoaparát klepnite na ikonu možností v pravom hornom rohu
 • Vyberte možnosť Nastavenia
 • Zvoľte možnosť Vodoznak
 • Prispôsobte si vodoznak podľa seba

Použite vašu kameru ako čítačku QR kódov

MIUI kamera v sebe skrýva i možnosť priameho čítania QR kódov. Nemusíte tak využívať rôzne aplikácie tretích strán či aplikáciu Skener. Stačí jednoducho otvoriť vašu kameru a namieriť na kód. Ide o skvelú funkciu ak ste napríklad v časovej tiesni a nechce sa vám hľadať aplikáciu pre sknovanie. Aplikáciu pre fotoaparát máme všetci stále po ruke a môže byť užitočná i v tomto prípade.

Natočte krátke 15-sekundové videá pre váš príbeh

Niekedy jednoducho nie je potrebné natáčať zdĺhavé videá, najmä keď chcete zachytiť len krátky okamih napríklad pre váš príbeh na sociálnych sieťach. Využite teda možnosť natočenie krátkeho videa s dĺžkou 15 sekúnd. Tento mód nájdeme medzi množstvom reťimov, ktoré nám kamera smartfónu ponúka v možnosti Viac pod názvom Krátke video.

Upravte si zvuk videa i farby vašich fotografií

Kamera vášho Xiaomi je veľmi dobre nastaviteľná a dá sa v nej upraviť takmer všetko. Upraviť si môžeme i farby vašich snímok, ktoré sa budú tónovať či už do teplejších alebo studenších farieb. Navyše sa dá upraviť i zvuk videí, ktorý bude v konečnom dôsledku mierne upravený. Pohrať sa dá naozaj so všetkým, tak sledujte, ako sa k tomuto nastaveniu môžete dostať.

 • V aplikácii Fotoaparát klepnite na ikonu možností v pravom hornom rohu
 • Vyberte možnosť Nastavenia
 • Zvoľte možnosť Prispôsobiť
 • Rozkliknite si možnosti Farby a Zvuk

Využite Pro mód pre fotografovanie

Predvolené režimy pre fotografovanie sú síce skvelé, no ak chcete naozaj fotografovať ako profesionáli, využite Pro mód pre fotografovanie a nastavte si všetky parametre podľa seba. Či už ide o vyváženie bielej, ISO alebo ďalšie možnosti, vyskúšajte Pro mód a nastavte si fotografie podľa vlastnej preferencie.

Aktivujte si HDR

HDR alebo teda high dynamic range je skvelým pomocníkom v prípade fotografovaní v rôznych miestach s rozličným svetlom. Nezabúdajte si teda túto funkciu aktivovať, pretože častokrát sa môže stať, že ju budete mať deaktivovanú a pokazíte si i zdanlivo skvelú snímku. Snímky tak v konečnom dôsledku nebudú „prepálené“ a získate lepšie výsledky.

Nepoužívajte režim AI

Režim AI dokáže pôsobiť ako úžasný pomocník. V skutočnosti však ani táto inteligentná funkcia nedokáže úplne presne odhadnúť, v akom prostredí sa nachádzame a aké objekty konkrétne fotografujeme. Práve preto pre dosiahnutie čo najlepšieho efektu a autentického vyobrazenia farieb vám odporúčame deaktivovať režim AI a pre úpravy farieb neskôr použiť externú aplikáciu.

Zachytávajte selfie snímky pomocou dlane

Jednou z najužitočnejších funkcií kamery však je zachytávanie snímok pomocou dlane. Nemusíte tak žiadať nikoho druhého, aby vás odfotil, no jednoducho si zapnete režim pre selfie snímky, zapnete si funkciu aktivácie snímania dlaňou a akonáhle ukážete svojej kamere dlaň priamo pred sebou, smartfón zapne odpočítavanie kamery.

Poznáte i vy niektoré ďalsie tipy a triky pre fotografovanie Xiaomi smartfónov? A využívate klasickú MIUI kameru alebo skôr Google kameru? Podeľte sa s nami v komentároch!

via Xiaomiadictos.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close