Vyskúšajte týchto 7 rozšírení pre internetový prehliadač Google Chrome, ktoré vyčnievajú nad ostatnými

Google Chrome nie je len „prehliadačom“ stránok. Ponúka aj desiatky dodatočných funkcií prostredníctvom rozšírení. Toto sú tie najlepšie z nich!

Najlepsie rozsirenia pre internetovy prehliadac Google Chrome
Zdroj: flickr.com (Tom Hall), úprava Vosveteit.sk

Hoci Internetový prehliadač Google Chrome patri medzi tie najrozšírenejšie na trhu, tak mnohí možno ani netušia, ale Chrome ponúka možnosť inštalácie dodatočných funkcií prostredníctvom rozšírení, ktoré vedia zefektívniť prácu s prehliadačom. My sme si pre Vás pripravili dnes 7 z nich, ktoré by ste mali skúsiť.

7 rozšírení pre Google Chrome, ktoré by ste mali skúsiť

Night Shift

Night Shift je rozšírenie, ktoré oceníte hlavne pri prací s počítačom v neskorých večerných hodinách. Dôvodom je, že umožňuje zapnutie „nočného režimu“, vďaka ktorému sa automaticky sfarbí rozhranie internetových stránok do Vami preferovanej farebnej schémy. Vďaka tomu Vám displej monitora nebude tak „ťahať“ oči, čoho výsledkom bude, že budú  menej namáhané.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Rozsirenie_nocny_rezim_google_chrome
Zdroj: Vosveteit.sk
Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: Free

Custom Cursor for Chrome

Omrzel Vás už kurzor v prehliadači Google Chrome? Ak áno, tak by ste mali skúsiť rozšírenie Custom Cursor for Chrome, ktoré umožňuje jeho zmenu. Na výber máte z desiatok rôznych kurzorov, z ktorých si vyberie každý. Vývojári však mysleli aj na prípad, ak by ste nenašli kurzor, ktorý by Vám vyhovoval. V tomto prípade si ho budete môcť vytvoriť priamo v rozhraní rozšírenia.

vlastny_kurzor_mysky_rezim_google_chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Picture-in-Picture Extension

Picture-in-Picture rozšírenie je šikovným nástrojom, ak radi trávite čas na serveroch Youtube a zároveň chcete aktívne pracovať aj s inými oknami. Umožňuje totiž pracovať s inými oknami, prípadne programami zatiaľ čo budete sledovať video. Funguje na veľmi jednoduchom princípe, po spustení videa kliknete na ikonku rozšírenia a následne Vám vyskočí okno s plávajúcim videom nad ostatnými oknami a programami, ktoré si viete veľkostne prispôsobiť.

Obraz v obraze rozsirenie_google chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Video Speed Controller

Video Speed Controller je ďalším užitočným rozšírením, ktoré pridáva do prehliadača Chrome dodatočné tlačidlá ovládania videa. Napríklad zrýchlenie prehrávania, spomalenie, zrýchlenie videa počas reklám a ďalšie. Čerešničkou na torte je, že rozšírenie funguje aj na videách, ktoré nie sú len na serveroch Youtube, a to aj vrátane prehrávačov, ktoré túto funkciu natívne nepodporujú.

dodatocne tlacidla_google chrome
Zdroj: Vosveteit.sk
Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: Free

Volume Master

Pri videách ešte zostaneme, ale tentokrát nebudeme ich zrýchľovať alebo spomaľovať, ale budeme sa hrať so „zvukom“. Pomocou rozšírenia Volume Master dokážete zvýšiť hlasitosť videa cez 100%, a to až do 600%

Volume Master_google chrome
Zdroj: Vosveteit.sk
Volume Master - Lautstärkeregler
Volume Master - Lautstärkeregler

Print Friendly

Ako už z názvu plynie, tak Print Friendly je rozšírenie, ktoré slúži na tlačenie obsahu z internetu, konkrétne z internetových stránok. Výnimočné ja však tým, že v prípade tlače Vám umožní pomocou pár kliknutí vymazať nepotrebný obsah. Funguje na veľmi jednoduchom princípe, po otvorení stránky stlačte ikonku rozšírenia a následne už len myškou vyberiete čo nechcete vytlačiť. Čerešničkou na torte je, že pomocou rozšírenia môžete takto vytvoriť aj .pdf súbory z obsahu  internetových stránkach.

print friendly_google chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Awesome Screenshot: Screen Video Recorder

Ďalšie rozšírenie, ktoré patrí medzi užitočné nástroje je Awesome Screenshot: Screen Video Recorder. Toto rozšírenie umožňuje robiť printscreeny stránok, a  to aj tých častí webu, ktoré práve nevidíte. Následne ich môžete v rámci prehliadača aj čiastočne upravovať, napríklad vyznačovať text či mazať z nich obsah. Čerešničkou na torte je, že ponúka aj možnosť natáčania obrazovky.

screenshot stranky_google chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Chýba Vám v našom výbere Vaše obľúbené rozšírenie? Dajte nám ho nižšie vedieť, v budúcom článku ho spomenieme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre