Vyšetrovanie UFO ukončené, správa je vonku: Čo zistila vláda Spojených štátov?

Poletujú po Zemi mimozemšťania, alebo ide o niečo úplne iné?

fenomen UFO
Zdroj: YouTube (LiveScience)

Správu, ktorá by priniesla závery vyšetrovania fenoménu UFO, očakávala verejnosť so zatajeným dychom. Vláda Spojených štátov sa pozrela na 18 incidentov, pri ktorých boli pozorované na oblohe zvláštne objekty, ktoré vykazovali známky veľmi pokročilej technológie. Pozorovania UFO sa datujú až do roku 2004. Píše o tom portál Universe Today.

Na verejnosť sa dostala deväťstranová, odtajnená správa, ktorá udalosti neopisuje do detailov. Zaujímavé je, že Americká vláda netvrdí, že záhadné objekty na oblohe sú mimozemského pôvodu, no zároveň dodáva, že nejde o žiadnu technológiu, ktorou by ich armáda disponovala. Cieľom správy je zhodnotiť jednotlivé stretnutia a zistiť, či sú objekty hrozbou pre bezpečnosť Spojených štátov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Experti z informačných služieb nemali dostatok údajov na to, aby dokázali vysvetliť povahu 143 objektov zo 144. Jeden jediný prípad, ktorý dokázali vyriešiť bol balón, ktorému unikal vzduch. V závere ich štúdie sa píše, že objekom UFO, po novom UAP (pozn. redakcie: Unidentified Areal Phenomena), by sa mala venovať vyššia pozornosť.

„UAP predstavujú riziko pre bezpečnosť. Ide o objekty, ktoré by mohli predstavovať hrozbu pre leteckú dopravu a vzdušné sily. Zároveň by mohlo ísť o pokročilé technológie nepriateľa, ktoré sú využívané na špehovanie armády Spojených štátov,“ píše sa v správe.

Fyzické objekty, alebo optická ilúzia?

Senátor Marco Rubio tlačil na to, aby sa správa dokončila a zverejnila. S jej výsledkami súhlasí. Podľa jeho slov už celé roky hlásili ľudia, ktorí majú ochraňovať Spojené štáty, stretnutie s lietadlami, ktoré nevedeli identifikovať. Tieto lietadlá vykazovali pokročilé schopnosti manévrovania, no nikto ich v tom čase nebral vážne. Podľa Rubia je správa o UFO dôležitým krokom, ktorý povedie k vytvoreniu zoznamu týchto objektov.

Pentagon bol zapojený do štúdií neidentifikovaných lietajúcich objektov už od roku 1947. V tom roku sa odohrala „havária v Roswelli.“ V kruhu ufológov ide o známu udalosť, pri ktorej mal neďaleko mesta Roswell havarovať lietajúci tanier. Podľa ufológov sa v ňom našlo aj niekoľko mimozemských bytostí, ktoré boli prevezené na tajnú vojenskú základňu a pitvané.

Americká vláda však incident v Roswelli popisuje ako haváriu meteorologického balóna. Rôzne prípady stretnutia sa so záhadnými objektmi americká vláda vysvetľuje buď ako atmosférické, či astronomické úkazy a občas aj ako vzdušné operácie americkej armády. Americkí senátori však videli zábery pilotov, ktorí sa zo záhadnými objektmi stretli. V 80 zo 144 prípadov muselo ísť o nejaké fyzické objekty, pretože ich zachytili viaceré senzory.

V správe sa zároveň píše, že na základe pozorovaní je pravdepodobné, že existuje niekoľko typov objektov UFO a každý typ si vyžaduje svoju vlastnú kategóriu a vysvetlenie. V konečnom dôsledku správa neprisudzuje objektom mimozemský pôvod, no zároveň ho ani nevylučuje. Povaha objektov ostáva aj naďalej zahalená tajomstvom. Všetky odtajnené strany správy si môžete prečítať tu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre