Výroba modelu Mi 11 Lite 4G zrejme skončí: Na ceste je nový Mi 11 Lite NE! Prinesie jednu z najžiadanejších funkcií

Mi 11 Lite NE má byť novým smartfónom v populárnej vlajkovej línii spoločnosti. Pozrite sa, akú výbavu model získa a kde bude dostupný.

Smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 4G
Zdroj: YouTube (SmartphoneHrvatska)

Populárne smartfóny zo série Mi 11 s prívlastkom Lite boli predstavené len pár mesiacov dozadu. Fanúšikov ohromili najmä svojou výbavou, tenkou konštrukciou a nízkou cenou. A i keď sú na trhu naozaj krátko, už teraz ich postihujú nemalé problémy. Lacnejší Mi 11 Lite 4G s čipsetom Snapdragon 732G bude zrejme stiahnutý z výroby oveľa skôr, ako sme čakali. Má tak uvoľniť miesto pre 5G verziu smartfónu, ktorá je oveľa obľúbenejšia. Na druhú stranu je však na trhu nedostatok čipsetov Snapdragon 780G, ktorý využíva práve 5G verzia modelu. Ako však informuje portál Xiaomiadictos.com, na ceste je nový Mi 11 Lite NE, ktorý má nahradiť tieto smartfóny.

Mi 11 Lite NE: Čo je to za model a kde bude dostupný?

Nový smartfón s názvom Mi 11 Lite NE odhalil známy leaker Kacper Skrzypek na sociálnej sieti Twitter. Poukazuje na to, že model nám známy pod názvom lisa, príde práve do vlajkovej línie Mi 11 s čipsetom Snapdragon 778G. V tomto prípade ide o 6nm čipset s podporou 5G konektivity od spoločnosti Qualcomm.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo sa týka výbavy, vieme napríklad o prítomnosti AMOLED displeja. Očakávame však, že zariadenie sa nebude veľmi líšiť od nám známych smartfónov z radu Mi 11 Lite. No a dostupnosť modelu? Mi 11 Lite NE bude isto dostupný v Indii, no rátame i s globálnou dostupnosťou.

Čo bude s už predstavenými modelmi?

Ako sme už spomínali, model Mi 11 Lite 4G sa nestretol s takou popularitou, akú by očakával. Zákazníci radšej siahli po 5G variante, ktorý je o niečo výkonnejší a rozdiel v cene nehrá až takú veľkú úlohu. Model by podľa posledných špekulácií mal odchádzať z predajných pultov na určitých trhoch, pričom sa spomína najmä India.

Drahší a lepšie vybavenejší Mi 11 Lite 5G s čipsetom Snapdragon 780G je nedostatkovým tovarom. 5nm čipset s podporou 5G nie je k dispozícii v takej miere, ako by bolo potrebné. Práve preto myslíme, že sa Xiaomi rozhodlo vytvoriť ešte jeden model, pričom NE v názve by malo značiť New Era, teda v preklade nová éra.

Vlastníte niektorý smartfón z tejto série? A myslíte, že sa tretí model stretne s úspechom, alebo pôjde o zbytočné zariadenie? Podeľte sa s nami v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre