„Vypršalo vám ultimátum!“, hovoria Anonymous. Zverejňujú dáta z ruskej firmy, o ktorej vravia, že ide o „prístrešok“ pre agentov

Hackeri z Batallion 65, ktorí sa hlásia ku Anonymous, zverejnil prvú várku dát zo spoločnosti CoprMSP, ktorú označili, ako prístrešok pre online špiónov.

Anonymous Putin_rusko
Zdroj: flickr.com (Antonio Marín Segovia) (CC BY-NC-ND 2.0 DEED), Anonymous (Twitter)

Hackerský kolektív Anonymous plní už dva mesiace plátky médií. Dôvodom sú viaceré kybernetické útoky namierené na Rusko s cieľom ochromiť schopnosť krajiny viesť vojnu.

V priebehu posledných dní sme mohli čítať správy napríklad o tom, ako Gazprom, ruský dodávateľ plynu, si na svoj chrbát „nakreslil terč“. Dôvodom je vypnutie dodávok plynu do Poľska a Bulharska v rozpore s platnou zmluvou a vydieraním Putinovho režimu, že kto nebude platiť v rubľoch, nebude mať ani plyn. Do pozornosti širokej verejnosti sa dostala aj informácia, že Anonymous od vypuknutia vojenského konfliktu na Ukrajine, zverejnili už cez 10 miliónov správ a dokumentov z ruských inštitúcií a firiem.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Vypršalo vám ultimátum“

Niekoľko dní dozadu hackerský kolektív NB65, tiež známi aj ako Batallion 65 oznámil, že sa nabúral do serverov spoločnosti CoprMSP. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o ruskú štátnu platformu na podporu podnikateľov. Hackeri v súvislosti s týmto kybernetickým útokom uviedli, že štátny fond, okrem iného slúžil aj ako zásterka pre online špiónov. V publikovanej správe uviedli, že prostredníctvom rôznych šifrovacích protokolov a overení, ako sú napríklad HTTPS, či SSH, špehujú podnikateľov.

V súvislosti s týmto kybernetickým útokom fondu dali ultimátum, aby s nimi začali vyjednávať. To dnešným dňom vypršalo, uviedli Anonymous. Ďalej povedali, že ich nikto nekontaktoval. Čo sa bude diať?

Len niekoľko hodín dozadu hackerský kolektív NB65 na sociálnej sieti Twitter publikoval status, v ktorom píše, že pripravuje 669 GB balík dát, ktorý bude čoskoro online. Spolu s týmito slovami zverejnili 9 GB vzorku, ktorú nahrali na server mega.nz.

„CorpMSP váš čas vypršal. Nedošlo k žiadnemu kontaktu.

Pripravujeme kompletnú 669GB dátovú sadu na uvoľnenie.

Jeb*** na Ruskú federáciu. #FCKPTN

~9 GB vzorových údajov nájdete tu:..“ píšu hackeri v statuse nižšie.

Predpokladáme, že v priebehu najbližších hodín alebo nanajvýš dní, hackeri zverejnia kompletný set dát. Hneď, ako budú dostupné, tak vás budeme o tom informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre