SpravodajstvoXiaomi

Vyplatia sa lacnejšie Xiaomi smartfóny? Alebo sa spoločnosť zmenila len na prémiovú značku?

Xiaomi má vo svojej ponuke stále množstvo lacnejších smartfónov, ktoré stoja za našu pozornosť. Nemusíme si tak voliť len vlajkové lode.

Počas posledných dní sa častejšie rozprávame o drahších a prémiovejších zariadeniach, ktoré pre nás čínsky gigant pod vedením Lei Juna pripravuje. Na ceste je prémiový Xiaomi 12 Ultra či Xiaomi MIX Fold 2, ktoré získajú cenovku na úrovni nad 1000€. Spoločnosť má však v ponuke aj viacero lacnejších smartfónov, medzi ktorými si môžeme vybrať. Ide však stále o výhodné modely v pomere cena / výkon, alebo sa spoločnosť za tie roky zmenila na prémiovú značku? Sú stále lacnejšie smartfóny od Redmi výhodnou voľbou pre nenáročných, alebo ide len o modely s veľkým menom no slabším výsledkom? Na odpoveď sa teraz pozrieme spoločne.

Xiaomi dnes prináša množstvo drahších smartfónov

Čínsky gigant sa kedysi preslávil a získal si veľkú pozornosť najmä pre lacnejšie modely, ktoré svojou výbavou prekonávali konkurenciu. Do pozornosti sa nám zapísali aj pre 5% zisk na smartfónoch, pričom konkurencia si pýtala oveľa viac. Vlajkový model sme si tak mohli kúpiť už za približne 300-500€, pričom je toto dnes bežná cena pre strednú až vyššiu strednú triedu. Ak si teda chceme kúpiť lepšie vybavený model z radov Xiaomi, musíme si teda odložiť približne až 1000€.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vlajkové modely od Xiaomi s vrcholným procesorom Snapdragon 8 Gen 1 dnes získali cenu taktiež v cenovej relácii okolo 1000€. Ceny vlajkových modelov každým rokom stúpajú, no na druhú stranu majú aj čo ponúknuť. Čínsky gigant sa snaží prinášať najlepšie technológie na trhu, ktoré sú však tiež rok od roka drahšie a tak musí zdvíhať aj cenu svojich zariadení. Otázkou však ostáva, či sa ešte stále vyplatí kupovať si aj lacnejšie modely spoločnosti. Pretože tak, ako sme si kedysi vedeli kúpiť vlajkovú loď za nižšiu cenu, tak si dnes za rovnaké peniaze vieme kúpiť o niečo menej vybavený model.

Xiaomi 12 event
Zdroj: Xiaomi

Politika spoločnosti sa stále zachováva

Cieľom spoločnosti Xiaomi je stále prinášať lepšiu výbavu za nižšiu cenu. A aj keď sa nám môže zdať, že to už s tými nižšími cenami dnes tak neplatí, keď sa na to pozrieme bližšie, je to stále pravda. Lacnejšie smartfóny spoločnosti sa dnes klasifikujú pod dcérske spoločnosti Redmi či Poco. Čínsky gigant sa stále snaží prinášať lacnejšie smartfóny s niekoľkými kompromismi, k čomu mu poslúžia lacnejšie komponenty. Možno ste si všimli, že lacnejšie modely od Redmi prichádzajú častokrát s čipsetmi od spoločnosti MediaTek namiesto Snapdragonu. Za ušetrené peniaze sú smartfóny zasa vybavené lepšou výbavou v oblasti nabíjania či kamery. Xiaomi v tomto prípade rovnako používa na výrobu menej prémiových materiálov, ako v prípade vlajkových lodí.

Aj keď sa možno môže zdať, že lacnejších smartfónov na trhu už toľko nie je a lacnejšie modely sa nevyplatia, opak je pravdou. U Xiaomi to platí dvojnásobne, nakoľko prináša smartfóny pre každého. Keď sa totiž pozrieme do ponuky všetkých spoločnosti v podobe Xiaomi, Redmi aj Poco, nájdeme tam rôzne modely. Najlacnejšie smartfóny s cenou pod 100€, strednú triedu aj lepšie vybavené vlajkové lode. Niektoré z modelov, ako je napríklad Redmi Note 11 posúvajú hranice celých kategórií telefónov, v ktorých sa predávajú. V tomto prípade ide o telefón s AMOLED displejom a 90 Hz zobrazovacou frekvenciou, čo nebýva štandard v tejto cenovke. Nižšie v jednom zo starších statusov Xiaomi si môžete pozrieť, triedenie telefónov podľa cenových kategórií a pre koho sú primárne určené.

Kupujete si skôr vlajkové lode alebo vás láka nižšia trieda? A ste fanúšikmi Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close