Xiaomi

Vynechá Xiaomi sériu Xiaomi 13? Niektoré úniky informácií to naznačujú, sú však pravdivé?

Modelový rad Xiaomi 13 by mal nahradiť jeho priamy nástupca. Číslovku trinásť totiž Xiaomi nemusí vôbec využiť, vraj je za tým poverčivosť.

Počas posledných týždňov sme mohli sledovať viaceré úniky a informácie z certifikácií, ale aj od rôznych leakerov ohľadom novej vlajkovej série od Xiaomi. Čínsky gigant má totiž už dlhšie pracovať na novej sérii, ktorá na náš trh prinesie čipset Snadpragon 8 Gen 2, kameru od spoločnosti Leica a ďalšie skvelé súčasti výbavy. Teraz však na nás z viacerých zdrojov vyskakujú informácie o tom, že séria Xiaomi 13 by sa mohla vynechať úplne. Xiaomi by namiesto nej mala priniesť hneď ďalšiu generáciu vlajkových modelov, na čo upozornila aj komunita Xiaomiui. Na bližšie informácie ohľadom tejto špekulácie sa pozrieme teraz spoločne. V únikoch sa totiž objavili aj viaceré dôkazy.

Xiaomi má údajne vynechať sériu Xiaomi 13

Ako sme už spomenuli, na internete sa objavilo viacero dôkazov o tom, že by sa séria Xiaomi 13 nemala vôbec predstaviť. Namiesto toho by sme boli svedkami predstavenia rovno série Xiaomi 14, ktorá by ju pre rok 2023 nahradila. V sérii by sa rovnako mali nachádzať najskôr dva modely a všetky informácie z certifikácií by teda patrili novej sérii označenej číslovkou štrnásť. Odkazuje na to aj snímka krabice, v ktorej sa nachádzajú balenia nového modelu. Na balení sa však namiesto trinástky nachádza označenie Xiaomi 14.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 14 balenie
Zdroj: gizmochina.com

Na balení môžeme vidieť aj logo spoločnosti Leica, čo by taktiež potvrdilo predchádzajúce úniky a špekulácie. Xiaomi by tak nakoniec mohlo úplne vypustiť sériu Xiaomi 13. Tejto špekulácii nahráva do karát aj uniknutá snímka obrazovky, ktorá sa objavila na internete.

Narazili sme aj na snímku obrazovky

Rovnako ako snímka balenia sa na internete objavila aj snímka obrazovky zo smartfónu, ktorý potvrdzuje všetky očakávané špecifikácie očakávaného Xiaomi 13. 3.2GHz procesor odkazuje práve na Snapdragon 8 Gen 2, prítomnosť Androidu 13 s nadstavbou MIUI 14 je samozrejmosťou a rovnako aj kódové označenie 2211133C sedí k modelu Xiaomi 13. Až na to, že táto snímka obrazovky označuje zariadenie označením Xiaomi 14.

Xiaomi 14 snímka obrazovky
Zdroj: gizmochina.com

Tieto informácie nám však neskôr vyvrátil predstaviteľ Xiaomi, ktorý uviedol, že séria Xiaomi 13 na trh príde normálne. Xiaomi tak nemá v pláne preskakovať číslovku trinásť a rad Xiaomi 14 príde klasicky až budúci rok.

Xiaomi 13 séria príde
Zdroj: Xiaomiui

Ak by Xiaomi vynechalo sériu Xiaomi 13, nebolo by to prvýkrát, čo čínsky gigant preskočil generáciu. Rovnaká situácia sa stala pri sérii Mi 7, kedy z modelu Mi 6 spoločnosť prešla rovno na Mi 8. Číslica 7 totiž v Číne znamená nešťastie. Rovnako je tomu s číslicou 13, ktorá sa spája s mnohými poverami. Xiaomi je celkovo poverčivé, preto by sme sa nečudovali, že by očakávanú sériu nahradila rovno séria s označením Xiaomi 14.

Uvítali by ste premenovanie série? A patríte medzi poverčivých aj vy alebo by vám označenie trinástkou nebude prekážať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close