Vymazanie histórie prehliadania v Chrome na Android zariadeniach je po novom jednoduchšie, ako tomu bolo doposiaľ

Google pridal do prehliadača Chrome skratku, pomocou ktorej môžete odstrániť históriu prehliadania internetu rýchlejšie, než tomu bolo doposiaľ.

Google Chrome Android smartfon titulka
Zdroj: XanderSt / Shutterstock.com

Vymazanie histórie prehliadania internetu z prehliadača Chrome nie je žiadna veda. No každý, kto to už robil, tak vie, že musí spraviť pomerne veľa kliknutí, aby odstránil históriu prehliadania. Po novom, bude ale odstránenie histórie prehliadania o niečo viac jednoduchšie.

Google najnovšie ale priniesol na smartfóny s operačným systémom Android „skratku“ na okamžité vymazanie histórie prehliadania. Inými slovami, nebudete musieť tak hlboko „brázdiť“ do nastavení prehliadača, aby ste odstránili vašu online aktivitu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Históriu prehliadania internetu po novom môžete odstrániť rýchlejšie

Konkrétne ide o tlačidlo „Vymazať históriu prehliadania„, ku ktorému sa dostanete pomocou jedného kliknutia, ako kliknete na tri zvislé bodky, teda nastavenia prehliadača. Ako môžete vidieť nižšie na prvej snímke, tak v ponuke pribudlo spomínané tlačidlo. Ako používateľ na neho kliknite, tak mu Chrome predvolene poskytne možnosť odstránenia histórie prehliadania internetu za posledných 15 minút. Ak by vám to ale nestačilo, tak potom, ako kliknete na Ďalšie možnosti, tak budete môcť odstrániť históriu od jednej hodiny, cez 24 hodín až po celú dobu používania prehliadača.

Samozrejme, nejde o prelomovú novinku, ktorá by nebola predtým dostupnou cez viacero krokov, ale dáva používateľom do rúk nástroj, ako sa môžu k tejto funkcii prehliadača dopracovať rýchlejšie. Nezabúdajte ale na to, že história prehliadania internetu sa vám neukladá len do prehliadača, ale aj do vášho Google účtu, ak ste túto možnosť nevypli. Preto, ak chcete vypnúť ukladanie histórie, aby sa k nej nedostal potenciálne niekto iný, napríklad ďalšia osoba v domácnosti, s ktorou zdieľate počítač, tak históriu je potrebné odstrániť aj odtiaľto.

Funkcia vyššie je dostupnou vo verzii prehliadača Chrome 120, ktorá je dostupnou už aj v Obchode Play. No musíme konštatovať, že na niektorých zariadeniach, hoci máme identickú verziu prehliadača, tento nový nástroj ešte neevidujeme. Je teda pravdepodobne, že Google „skratku“ k vymazaniu histórie prehliadania uvoľňuje postupne. V každom prípade, ak ju neevidujete, tak by sa vám mala zjaviť v prehliadači v priebehu najbližších hodín, nanajvýš dní.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre