AppleSpravodajstvo

Vyhľadávač Google sa zrejme už čoskoro vytratí zo zariadení spoločnosti Apple

Najnovšie správy naznačujú, že vlastný vyhľadávač by mohla spoločnosť Apple priniesť na prvé smartfóny už čoskoro

Vyhľadávač Google je bez akýchkoľvek pochýb najpoužívanejším internetovým vyhľadávačom na svete. Konkurenciu by mu človek hľadal naozaj márne, keďže podľa odhadov momentálne stojí za zhruba 90% vyhľadávaniami na internete po celom svete. Vyhľadávač od spoločnosti Google sa momentálne nachádza takmer vo všetkých zariadeniach, či už ide o smartfóny, notebooky, počítače, televízory, či iné zariadenia a služby. V prípade smartfónov spoločnosť Google platí výrobcom za to, aby využívali vyhľadávač Google ako predvolený. Jedným z takýchto partnerov je aj spoločnosť Apple, ktorá by však od tejto dohody mohla už čoskoro definitívne odstúpiť.

Črtá sa vlastný vyhľadávač

Ako informuje portál Gizchina.com, americká spoločnosť Apple sa už niekoľko rokov snaží vytvoriť náhradu za vyhľadávač Google. Prvé zmienky o vlastnom vyhľadávači padli ešte v roku 2018, kedy spoločnosť Apple zamestnala bývalého tím lídra pre vyhľadávač v rámci spoločnosti Google, Johna Giannandrea. Od tejto doby sme však o vlastnom vyhľadávači od giganta z Coupertina nepočuli, čo sa však zmenilo len nedávno.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa najnovších informácií je nový vyhľadávač od spoločnosti Apple naozaj „za rohom“, pričom debutovať by mohol na smartfónoch iPhone už čoskoro. Do softvéru týchto zariadení by sa totižto mohol dostať už naraz s aktualizáciou na najnovší operačný systém iOS 14. Ak sa tak naozaj stane, znamenalo by to, že v zariadeniach iPhone už nebude vyhľadávač Google predvolenou službou.

Proti spoločnosti Google zbroja viaceré americké inštitúcie

Keďže sa v posledných mesiacoch o vyhľadávači od spoločnosti Apple nehovorilo, začali sa objavovať špekulácie o tom, prečo sa spoločnosť Apple rozhodla tak rýchlo a pomerne nečakane dokončiť svoj niekoľko mesačný projekt. Údajne za to môže nedávna žaloba od Ministerstva spravodlivosti Spojených štátov amerických a až 11 štátov v rámci USA, v ktorej inštitúcie tvrdia, že Google využil svoju dominanciu v online vyhľadávaní a online reklame na ničenie konkurencie a poškodzovanie spotrebiteľov.

Pochopiteľne, táto nie moc dobrá situácia, v ktorej sa spoločnosť Google ocitla, musela v útrobách Apple vyvolať vážnu diskusiu, no či išlo o naozaj ten hlavný akcelerátor, to sa zrejme nedozvieme nikdy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close