Výbuch smartfónu Xiaomi sa pre jednu ženu skončil tragicky. Vedenie firmy už skúma príčiny

Smartfóny Xiaomi sú populárne po celom svete. Čísla popularity ale rozhodne klesli po výbuchu jedného z modelov, ktorý sa skončil tragicky.

xiaomi výbuch
Zdroj: Twitter (MD Talk YT)

Pravidelným používaním smartfónu sa logicky opotrebovávajú všetky komponenty v jeho vnútri. Zrejme najviditeľnejšie opotrebenie ale vidíme na batérii. Jej kapacita sa znižuje, čím sa priamoúmerne znižuje aj výdrž na jedno nabitie. Toto všetko je dobre známe a všetci to akceptujú. Čo už ale v poriadku nie je je to, že batéria smartfónu exploduje. A presne takýto prípad nastal v Indii, kde sa takýto výbuch skončil pre používateľku smartfónu Redmi 6a tragicky. Na informáciu upozornil web androidphoria.com.

Výbuch počas spánku

Žena, ktorá si mobil pred spánkom ukladala blízko hlavy na stoličku vedľa postele, sa už v ráno 9. septembra nezobudila. Dôvodom bol výbuch smartfónu značky Xiaomi, konkrétne išlo o model Redmi 6a. Na túto udalosť upovedomil verejnosť youtuber Manjeet (MD Talk), ktorý je údajne synovcom zosnulej osoby. Na svojom Twitter účte zdieľal až veľmi podrobné fotografie toho, ako svoju tetu našiel a ako vyzeral smartfón po výbuchu. Zároveň požaduje od firmy Xiaomi to, aby za tento incident zobrala plnú zodpovednosť. Upozorňujeme, že fotografie sú len pre silné žalúdky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

 

 

Na udalosť už stihlo odpovedať aj spomínané Xiaomi, konkrétne indická divízia tejto firmy. Zdravie a bezpečnosť zákazníkov berú veľmi vážne a preto sa pokúsia určiť príčinu incidentu.

V Xiaomi India je bezpečnosť zákazníkov nanajvýš dôležitá a tieto záležitosti berieme veľmi vážne. V súčasnosti sa náš tím pokúša kontaktovať postihnutú rodinu a určiť príčinu incidentu.

Používanie smartfónu

Podľa jej synovca nebol smartfón využívaný na extrémne úlohy. Jeho teta bola vraj mimoriadne skromná a používala ho iba na telefonovanie a na občasné videá na YouTube. Smartfón Redmi 6a bol dokonca uvedený na trh v roku 2018, čo nie je až tak dlhá doba. Väčšina používateľov strieda smartfón po dvoch rokoch, no to nijako neospravedlňuje celý tento incident.

Až po preskúmaní incidentu budeme presne vedieť to, prečo k tomuto výbuchu došlo, no chyba zrejme bude pri používaní smartfónu. Samozrejme mohlo ísť o výrobnú chybu, no tá by sa zrejme neprejavila až po štyroch rokoch používania. Pri používaní smartfónu a jeho nabíjaní totiž robíme mnoho chýb, ako napríklad to, že ho vybíjame na nulu, nabíjame ho cez noc alebo pod priamym slnečným žiarením. To môže viesť až k nafúknutiu batérie, ktorá sa následne správa ako časovaná bomba. Preto okrem správneho používania sledujte aj vonkajší vzhľad vášho smartfónu.

O aktualizáciách ohľadom tohto prípadu a jeho výsledkoch vás budeme určite informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre