SpravodajstvoXiaomi

Vybrali by ste si smartfón s plastovou alebo sklenenou zadnou stenu? Pozrite sa čo preferujú fanúšikovia Xiaomi

Fanúšikovia Xiaomi preferujú sklenenú zadnú stenu. Ale aj napriek tomu 22% z nich je fanúšikom plastovej. Pozrite si test odolnosti sklenenej a plastovej steny.

Smartfóny v  posledných rokoch prešli veľkými zmenami. Od rapídneho zvýšenia výkonu a to aj v kategórii smartfónov strenej triedy sme sa dočkali aj výrazných dizajnových zmien. Jednou z nich bola implementácia prémiových materiálov ako je sklo či kov v cenovo dostupnejších zariadeniach.

Vybrali by ste si plastovú alebo sklenenú zadnú stenu?

CEO Xiaomi India sa pýtal prostredníctvom svojho Twitter účtu v prvej polovici augusta fanúšikov spoločnosti či viac preferujú sklenenú alebo plastovú zadnú stenu.  Výsledok nás po pravde prekvapil. Aj keď celkovo podľa očakávaní vyhrala sklenená stena, tak aj napriek tomu mnoho fanúšikov preferuje plast. Celkom hlasovalo 12  586 respondentov z čoho 22% z nich uprednostnilo plastovú zadnú stenu pred sklenenou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Plastova zadna stena vs sklenená zadná stena
Zdroj: Youtube (Xiaomi India)

V  nadväznosti na tento prieskum Xiaomi zrealizovalo test odolnosti sklenenej steny zariadenia Xiaomi Mi A3 a plastovej zadnej steny  2 smartfónov s podobnou cenovkou. Samozrejme, celý tento test zachytili prostredníctvom kamery. Ako to dopadlo si môžete pozrieť nižšie.

Zadná stena zariadenia Xiaomi Mi A3 je vyhotovená zo  skla, ktorá je pokrytá krycím sklíčkom Gorilla Glass 3. generácie. Ako z testu vyplynulo, tak  smartfóny s plastovou stenou doslova pohoreli v prípade priameho kontaktu s inými predmetmi. Na druhej strane treba druhým dychom dodať, že nebola testovaná odolnosť v prípade pádu zariadenia. Každý kto si touto skúsenosťou prešiel, tak dobre vie, že v prípade pádu je odolnostť sklenej steny minimálna, narozdiel od plastu, na ktorom zostanú len drobné kozmetické poškodenia v podobe oderov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close