SpravodajstvoXiaomi

Vyberáte si nový smartfón? Toto sú tie najlepšie 5G modely, ktoré nám aktuálne Xiaomi ponúka!

Xiaomi má vo svojom portfóliu veľa skvelých smartfónov, z ktorých množstvo ponúka aj 5G pripojenie. Tieto z nich sú tie najlepšie.

5G siete sa pomaly rozširujú a mnohí z vás už určite siahli po 5G zariadení. Viacerí výrobcovia smartfónov sa totiž už rozhodlo prinášať najmä 5G modely, keďže čipsety pripúšťajúce aj 5G pripojenie su častokrát aj výkonnejšie. A aj keď si aktuálne môžete povedať, že typ pripojenia piatej generácie aktuálne nevyužijete, o niekoľko mesiacov to už nemusí byť pravda. Práve preto vám aktuálne ponúkame prehľad tých najlepších 5G smartfónov, ktoré nám v súčasnosti ponúka čínske Xiaomi. Väčšina týchto smartfónov sa pohybuje v nižších cenových reláciách, no nájdeme medzi nimi aj vrcholné modely. Ktoré smartfóny to sú? Prehľad nám ponúka portál Xiaomiadictos.com.

Xiaomi 12 Pro

Začneme vlajkovou loďou spoločnosti, ktorá je aktuálne vrcholom toho, čo nám čínsky gigant ponúka. V smartfóne nájdeme čipset Snapdragon 8 Gen 1 a jeho prednosťou je napríklad 6.73″ LTPO AMOLED displej, 4600mAh batéria s podporou 120W nabíjania a 50W bezdrôtového nabíjania či trojitá 50mpx kamera. Tento smartfón sa aktuálne nachádza v TOP 5 smartfónoch podľa hodnotenia rebríčku AnTuTu a s týmto smartfónom rozhodne nešliapnete vedľa. Xiaomi 12 Pro si aktuálne vieme kúpiť za cenu približen 1089€.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 12 Pro
Zdroj: Vosveteit.sk

Poco F4 GT

Ďalší smartfón s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 no oveľa lákavejšou cenou. Tento smartfón bol ako stvorený pre hráčov aj so svojím 6.67″ AMOLED displejom a podporou 120Hz obnovovacej frekvencie či hernými tlačidlami v tele smartfónu. V smartfóne ďalej nájdeme aj 4700mAh batériu a podporou 120W nabíjania. Jeho cena sa aktuálne pohybuje orientačne okolo urovne 650€, no vieme ho zohnať ako drahšie, tak aj lacnejšie v závislosti od konfigurácie či predajcu.

Poco F4 GT Yellow
Zdroj: Poco Global

Mi 11 Lite 5G / Xiaomi 11 Lite 5G NE

Táto dvojica smartfónov od Xiaomi ponúka porovnateľnú výbavu, nakoľko druhý model z dvojice je len mierne upraveným prvým smartfónom. Mi 11 Lite 5G vyšiel na verejnosť vo februári minulého roka s čipsetom Snapdragon 780G. Pre nedostatok tohto komponentu však čínsky gigant koncom minulého roka predstavil aj Xiaomi 11 Lite 5G NE s čipsetom Snapdragon 778G. V zariadení nájdeme 4250mAh batériu, podporu 33W nabíjania, 6.55″ AMOLED displej a 64mpx kameru. Xiaomi 11 Lite 5G NE navyše ponúka softvérovú podporu predĺženú až na 3 roky najnovšieho systému a 4 roky bezpečnostných záplat. Ak by ste sa rozhodli pre kúpu niektorého z týchto smartfónov, pripravte si niečo medzi 300 až 400€.

xiaomi 11 lite 5g ne zadna strana
Zdroj: Youtube @TechSpurt

Redmi Note 10 5G

Posledným smartfónom na zozname je aj Redmi Note 10 5G. Ide o lacný model s nižšou výbavou, no zároveň aj podporou 5G. Tento model ponúka čipset MediaTek Dimensity 700, 6.5″ IPS LCD displej s podporou 90Hz obnovovacej frekvencie aj 48mpx kameru. O výdrž sa v prípde tohto lacného modelu od Xiaomi stará 5000mAh batéria s podporou 18W nabíjania. A ak by ste sa predsalen rozhodli pre kúpu tohto smartfónu, aktuálne ho vieme kúpiť s cenou menej ako 200€.

Redmi Note 10 5G
Zdroj: Youtube.com
(Tech With Vivek)

Vybrali by ste si niektorý z týchto 5G Xiaomi smartfónov? Alebo dokonca niektorý z nich vlastníte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close