SpravodajstvoVeda a výskumVesmír

Vstup do mimozemského chrámu? Fotografia roveru Curiosity zachytila niečo, čo si nikto nedokáže vysvetliť

7.5. rover americkej NASA, Curiosity, zachytil fotografiu, ktorá okamžite vyvolala obrovský rozruch.

Existoval alebo ešte stále existuje život na Marse? Túto otázku sa momentálne snaží zodpovedať hlavne rover americkej NASA, Perseverance, no pomáhajú mu aj ďalšie misie vesmírnej agentúry. Na najnovších záberoch roveru Curiosity si ľudia všimli niečo, čo by mohlo túto otázku zodpovedať raz a navždy… Alebo snáď nie?

Fanúšikovia záhad a to hlavne tých o UFO, si všimli na fotografii zachytenej 7. mája štruktúru, ktorá vyzerá ako umelo postavený vchod do nejakej podzemnej štruktúry. Záber dostala do povedomia verejnosti investigatívna novinárka Annie Jacobsen, ktorá okrem iného vyšetrovala aj záhadné dianie v okolí Oblasti 51, prísne tajnej vojenskej leteckej základni a zlatej bane pre konšpiračné teórie o UFO. Na tému upozornil portál iflscience.com.

Prostredníctvom sociálnej siete Twitter poukázala na zvláštnu štruktúru ukrývajúcu sa na fotografii:

„Táto fotografia zachytená 7. 5. plus zasadanie kongresu na tému UFO určite povedú k novým teóriám,“ píše Jacobsen.

Novinárka Jacobsen naráža na zasadnutie kongresu americkej vlády na tému UFO, ktoré je prvým za posledných 50 rokov. Fenomén UFO sa dnes dostáva do pozornosti aj vďaka odtajneným dokumentom americkej vlády. Tá priznáva, že zvláštne úkazy na oblohe, či stret s lietadlami s neprirodzenou schopnosťou manévrovania, sú skutočné. Americká vláda podnikla aj vyšetrovanie, ktoré ale neprinieslo žiadne relevantné výsledky.

Čo sa týka samotnej fotografie, teórie na seba naozaj nenechali dlho čakať. Objavili sa špekulácie, že môže ísť o vstup do podzemného chrámu a dokonca že môžete vidieť aj figúru, ktorá sa snaží v tieni vchodu ukryť. Samozrejme, že nejde o žiaden nevyvrátiteľný dôkaz. Mnohí si všimli, že na povrchu červenej planéty možno nájsť množstvo podobných štruktúr. Hoci je možné, že Marťania majú svoje „chrámy“ po celej planéte, tejto teórii ubližuje ešte jeden podstatný fakt: Je extrémne náročné z tejto fotografie určiť rozmery údajného vchodu.

Našiel sa na Marse vchod do mimozemského chrámu?
Zdroj: NASA

Mimozemský chrám alebo výplod našej fantázie?

Mars nám za posledné roky ukázal množstvo záhad. Bystré oči si všimli potkanov, ženu alebo dokonca levitujúcu lyžičku. Pre nás ľudí nie je nezvyčajné vidieť postavy alebo tváre, aj tam kde nie sú. Odborne sa tento jav nazýva pareidolia a pravdepodobne ide o zvláštny vedľajší efekt evolúcie. Vedieť včas rozpoznať blížiace sa hrozby bol v minulosti rozdiel medzi životom a smrťou. Naši predkovia museli vedieť rozpoznať nielen iného človeka, ale aj predátorov ukrývajúcich sa v hustej tráve. Táto schopnosť nám ostala dodnes, hoci dnes už nehľadáme nebezpečného tigra, no namiesto toho máme pocit, akoby sa na nás zásuvka usmievala.

Našiel sa na Marse vchod do mimozemského chrámu?
Žena na Marse. Zdroj: Imgur

Zvláštnu štruktúru nedávno pozoroval čínsky rover Yutu-2 aj na Mesiaci. To, čo sa ale na prvý pohľad zdalo byť mimozemská „chatrč“, malo oveľa zaujímavejšie vysvetlenie.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close