APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Všimli ste si? Chrome pre Android dostal novú funkciu vytvorenia snímky obrazovky. Tu ju nájdete!

Funkcia je dostupnou od verzie Chrome 91.

Len niekoľko dní dozadu obehla technologický svet správa, že internetový prehliadač Google Chrome je o 23% rýchlejším od verzie 91. Spoločnosti Google sa podarilo zrýchliť prehliadač najmä vďaka využitiu nového kompilátora JavaScriptu s názvom Sparkplug. Nejde však o jedinú novinku, ktorú priniesla nová verzia prehliadača.

Mobilný verzia Chromu dostala nový nástroj

Mobilná verzie internetového prehliadača Chrome 91.0.4472.77 priniesla nový nástroj, prostredníctvom ktorého je možné zachytiť snímku obrazovku. Okrem iného tento nástroj umožňuje aj čiastočnú editáciu takto vytvoreného snímku.

Funkciu nájdete na karte Zdieľať, ku ktorej sa dostanete pomocou cesty Tri bodky v pravom hornom rohu  potom, ako zvolíte možnosť Zdieľať. Ako môžete vidieť nižšie, tak v rámci ponuky zdieľania, pribudla možnosť Snímka obrazovky, prostredníctvom ktorej viete vytvoriť printscreen.

Chrome_moznost vytvorenia snimky stranky_1
Zdroj: Vosveteit

Potom, ako zvolíte možnosť Snímka obrazovky, tak Chrome vám umožní zachytiť práve prehliadanú stránku. Bohužiaľ však, neumožňuje zachytiť aj časti stránky, ktoré nie sú aktuálne videnými. Pevne však veríme, že rozšírenie funkcie o túto možnosť pribudne v dohľadnej dobe. V každom prípade, funkcia ďalej umožňuje s takto vytvorenou snímkou následne pracovať. Používateľ môže snímku jednak orezať, tak prípadne do nej vkladať text, či kresliť.

Následne, používateľ môže túto snímku nielen uložiť do zariadenia, ale prípadne ju ďalej zdieľať, napríklad prostredníctvom e-mailu, četovacích aplikácií, či inej obdobnej služby.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close