SamsungSpravodajstvo

Vráti sa Samsung v sérii Galaxy S24 k čipom Exynos? Čo je pravdy na najnovšom úniku informácií?!

Modelový rad Samsung Galaxy S24 by mohol priniesť čipsety zo série Exynos, hovoria špekulácie kolujúce v kuloároch. Dohoda s Qualcommom však naznačuje niečo iné.

Modelový rad Samsung Galaxy S23 sa stal po predstavení okamžitým bestsellerom. Aj napriek vyššej cene dokázal osloviť mnohých používateľov najmä pre vylepšenia, ktoré oproti predchádzajúcim verziám smartfónov prináša. Za spomenutie stojí najmä hlavný 200-megapixelový snímač fotoaparátu u modelu Galaxy S23 Ultra, no nesmieme zabudnúť ani na čipset, ktoré telefóny poháňa. Ide o Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy, teda vylepšenú a výkonnejšiu verziu vlajkového čipsetu od Qualcommu. Modely s týmto čipsetom prišli rovnako na celý svet, teda aj do Európy, kde sme väčšinou mohli naraziť na Exynosy. Podľa posledného úniku, ktorý s nami zdieľal portál androidauthority.com, však ďalšie modely zo série Galaxy S24 majú prísť opäť s Exynosom. Je však táto informácia pravdivá?

Samsung a jeho dohoda s Qualcommom

Už niekoľko mesiacov dozadu, keď sme špekulovali nad tým, akú výbavu získajú modely zo série Galaxy S23, sme mohli vidieť informácie o dohode s Qualcommom. Samsung mal s touto veľkou spoločnosťou a dodávateľom čipsetov uzatvoriť dohodu o tom, že čipsety zo série Snapdragon budú jedinými čipsetmi vo vlajkovej sérii Galaxy S. Aby toho nebolo málo, túto dohodu uzatvorili hneď na niekoľko rokov, čo zaistilo to, že modely zo série Galaxy S23 a Galaxy S24 by mali využívať len Snapdragony. A to aj na európskom území.

Samsung Galaxy S23 Ultra zadna stena_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Táto dohoda mala vzniknúť s tým, že Samsung bude pracovať na svojich čipsetoch zo série Exynos, ktoré neskôr prinesie na trh oveľa silnejšie. Najbližšie roky sme sa však mali stretávať len so Snapdragonmi, ktoré sú spoľahlivou a výkonnou alternatívou na trhu. Dokonca aj používatelia preferujú nové Snapdragony, čo sa odzrkadlilo aj na predajných číslach modelov zo série Galaxy S23. Nikto by tak nečakal, že by nové zariadenia zo série Galaxy S24 mali získať nový Exynos. Najnovší únik informácií naznačuje, že by sa nové Exynosy mohli predsa ukázať.

Prinesie séria Galaxy S24 Exynosy?

Modelový rad Samsung Galaxy S24 by mal podľa pôvodných informácií a dohody s Qualcommom priniesť nové Snapdragony, teda pravdepodobne Snapdragon 8 Gen 3. Posledné informácie však naznačujú na vývoj čipsetu Exynos 2400, ktorý by tieto modely mal poháňať. Rovnako sa dozvedáme o tom, že sériová výroba tohto čipsetu by mala začať najskôr v novembri tohto roka. Samsung by teda tieto čipsety dokázal vyrobiť s dostatočným predstihom pred predstavením vlajkových lodí.

Samsung Galaxy S23 Ultra kamerovy modul_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak však sledujete situáciu okolo spoločnosti Samsung tak viete, že tieto čipsety sa nevyužívajú len v zariadeniach od výrobcu. Rovnako by sa tak nemuseli objaviť práve vo vlajkovej línii smartfónov, teda sérii Galaxy S24. Nasadiť by ich mohli lacnejšie modely ako napríklad Galaxy S24 FE, ktorý by bol fanúšikovskou edíciou spoločnosti.

Privítali by ste späť návrat Exynosov? Alebo preferujete radšej Snapdragon? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close