ANDROIDAutáSpravodajstvo

Volvo ukazuje budúcnosť značky: Volvo Concept Recharge. Pôjde o jednu z najradikálnejších zmien v histórii spoločnosti!

Do roku 2030 Volvo opustí spaľovacie motory a tradičný model predaja.

Švédske Volvo čaká jedna z najväčších zmien v histórii spoločnosti. Ako by mala táto zmena vyzerať, ukazuje predstavený koncept modelu automobilu Volvo Concept Recharge.

Nielen elektrifikácia, ale aj Android

Nie je žiadnym tajomstvom, že Volvo už dlhšiu dobu ponúka hybridné verzie svojich automobilov typu plung-in. Okrem iného nedávno sa v ponuke automobilky objavili aj plne elektrifikované SUVčka, C40 Recharge a XC 40 Recharge. Je to však iba začiatok dlhej cesty, ktorú spoločnosť ohlásila. Za cieľ si dala ukončiť výrobu konvenčných automobilov do roku 2030 s tým, že od tohto roku chce predávať najmä elektromobily. Úplne sa tak zastaví výroba vozidiel poháňaných benzínovými a naftovými motormi.

To však nie sú všetky zmeny, ktoré Volvo plánuje zaviesť do praxe. Jednou z ďalších zmien, ktorá bezpochyby nezostane bez povšimnutia, je plán opustenia svojho vlastného informačno-zábavného systému a prechod na Android Automotive, čím zavedie pohodlný prístup k službám Google a mnohým aplikáciám.

Pre spoločnosť nebude elektrifikácia len zmenou hnacej sústavy. Budúce automobily sa majú vyrábať podľa novej filozofie, ktorá zahŕňa ako modernejší dizajn, tak aj nové technológiu.

„Budúci elektromobily budú mať podvozok špeciálne navrhnutý pre čisto elektrický pohon. Budú mať rovnú podlahu, rázvor bude oveľa dlhší ako v spaľovacích automobiloch. Vďaka tomu bude vo vnútri dostatok miesta a medzi prednými sedadlami bude veľa úložného priestoru.“ píše spoločnosť v publikovanej tlačovej správe.

Volvo Concept Recharge_koncept snimka_1 (1)
Zdroj: Volvo

Okrem iného publikované náhľady konceptu automobilu odhaľujú obrovský displej umiestnený v strede palubnej dosky, ktorého srdcom je informačno-zábavný systém Android Automotive.

Volvo Concept Recharge_koncept snimka_2
Zdroj: Volvo

V závere však musíme dodať, že predstavený koncept automobilu nepôjde do masovej výroby. Ide skôr len o ukážku technológií a dizajnu, s ktorými sa budeme v priebehu nasledujúcich rokov čoraz viac stretávať.

„Tento koncept predstavuje nový dizajnový jazyk Volvo. V pokračovaní témy „menej, ale lepšie“ boli odstránené všetky nepotrebné prvky a to, čo zostane, je ošetrené veľmi presným, zarovnaným prevedením.“ píše Volvo v publikovanej správe.

Ide podľa vás o správny krok spoločnosti, alebo nie? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close