NávodySpravodajstvoXiaomi

VoLTE: Čo to je a ako si môžete túto funkciu zapnúť v Xiaomi smartfóne? Zvýšte si kvalitu hovorov!

Pomocou funkcie VoLTE, môžete zvýšiť kvalitu hovoru.

Nedávno sme vám priniesli článok, v ktorom sme sa venovali skratkám, s ktorými sa môžete stretnúť v súvislosti s mobilnými sieťami. Jedna z nich vyčnievala nad ostatnými. Išlo o skratku VoLTE. Čo to však je? Na túto tému sme sa rozhodli pozrieť bližšie.

Čo je to VoLTE?

VoLTE je skratkou, pod ktorou sa schováva pojem Voice Over LTE, teda prenos hlasu cez LTE sieť. Ide o prenos, ktorý využíva namiesto GSM siete, LTE sieť. Jednou z hlavných výhod tohto typu hovorov je, že telefonovanie prostredníctvom tohto typu siete je v HD kvalite. Rovnako jednotliví operátori deklarujú, že k samotnému spojeniu dôjde v porovnaní s GSM sieťou rýchlejšie. Napríklad operátor 4ka hovorí, že k samotnému spojeniu hovoru dôjde až 4-krát rýchlejšie. Len pre zaujímavosť, prenosové rýchlosti pri štandardom hovore nepresahujú 8kb/s. V prípade technológie VoLTE, prenosová rýchlosť je približne o jednu tretinu vyššou. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zároveň však treba povedať, že hoci väčšina slovenských operátorov vrátane tých virtuálnych, podporuje službu VoLTE, tak nie všetky zariadenia sú schopné funkciu využívať. Je potrebné, aby funkcia bola softwarovo aktívnou zo strany samotného výrobcu. Väčšina 4G smartfónov ňou však disponuje, len ju treba aktivovať. Pre ilustráciu, ako môžete túto funkciu aktivovať, sme si vybrali nižšie smartfón Poco F2 Pro.

Takto si aktivujete VoLTE v Xiaomi telefóne

Samotnú funkciu VoLTE je možné aktivovať v Xiaomi, resp. v Redmi, či Poco zariadeniach potom, ako do aplikácie Telefón zadáte číselný kód „*#*#86583#*#*“. Následne by ste mali vidieť notifikáciu „VoLTE carrier chceck was disabled“.

Zapnutie VOLTE Xiaomi smarfony_1
Zdroj: Vosveteit

Potom, ako zadáte do telefónu kód vyššie, tak sa vám v nastaveniach smartfónu odomkne možnosť aktivovanie tejto funkcie. Nájdete ju pod položkou SIM karty a mobilné dáta > potom zvoľte vašu SIM > a následne zapnite možnosť VoLTE. Rovnako vám odporúčame zapnúť si funkciu Vykonať hovory pomocou Wi-Fi (pozn. redakcie: v závislosti od verzia softwaru, túto funkciu nemusíte, ale môžete mať k dispozícii).

Potom, ako povolíte túto funkciu, tak je možné, že budete musieť aktivovať túto funkciu ešte u operátora, hoci väčšina operátorov ju zapína automaticky. Napríklad v prípade 4ky je potrebné odoslať správu  VOLTE START na číslo 900. Ďalší operátori, ako sú napríklad Orange, či O2, deklarujú, že služba je automaticky aktívnou, ak má používateľ aktualizovaný software, telefón s podporou 4G technológie a zapnutú funkciu v smartfóne. Ideálne však je, ak si dáte vyhľadať prostredníctvom vyhľadávača Google „Názov operátora aktivovanie VOLTE“. Následne sa dopátrate, ako službu môžete aktivovať u vášho operátora. Vo väčšine prípadov však nepotrebujete robiť nič naviac. Mimochodom, nezabudnite ešte reštartovať smartfón.

V prípade, ak sa vám podarilo úspešne aktivovať službu, tak v notifikačnej lište smartfónu budete môcť vidieť ikonu VoLTE. V prípade zoznamu hovorov, uvidíte zas ikonu HD pri telefonátoch, kde ste využili túto technológiu.

VoLTE aktivovanie funkcie_xiaomi
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že tip na funkciu vás zaujal, a že ju budete aktívne využívať.

Via: flipshope

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close