Volkswagen oznamuje, že začal s transformáciou ďalšieho závodu z výroby konvenčných vozidiel na elektromobily

Závod v Emdene bude vyrábať elektromobily

volkswagen 1665127_960_720-min
Zdroj: Pixabay.com

Volkswagen to s elektromobilitov myslí skutočne vážne. Len niekoľko dní dozadu sme mohli čítať o tom, že spoločnosť pretvára továreň v meste Zwickau z výroby konvenčných motorových automobilov na výrobu plne elektrických vozidiel. Podľa odhadov spoločnosti, ročne by mohli v závode vyprodukovať približne 330-tisíc elektromobilov. Mimochodom, závod sa rozprestiera na ploche 1,8-miliónova štvorcových metrov. Ide tak o druhý najväčší závod na výrobu elektromobilov v Európe po Gigafactory, ktorý otvorí svoje brány pravdepodobne koncom tohto roka, alebo na začiatku tohto ďalšieho.

Ďalší závod zmení svoje zameranie

Volkswagen prostredníctvom tlačovej správy ohlasuje ďalšie zmeny. Tentokrát sa to týka závodu v meste Emden, ktorý po vzore Zwickau prerobia na montážnu továreň na výrobu elektromobilov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Premenou nášho závodu v Emdene na výrobnú továreň pre elektrické vozidlá, Volkswagen tlačí na presadzovanie zmien. Celkovo plánujeme preinvestovať približne 1 miliardu EUR do transformácie závodu. Emden sa stane základným kameňom našej elektrickej stratégie.“ Hovorí Ralf Brandstätter, generálny riaditeľ spoločnosti.

Spoločnosť v rámci publikovanej tlačovej správy ďalej píše, že proces transformácie závodu by mal byť ukončený v roku 2022, kedy výrobné linky opustia prvé elektromobily. Spoločnosť ďalej prezrádza, že závod bude mať výrobnú kapacitu približne 300-tisíc vozidiel ročne. Jedným z prvých vozidiel, ktoré sa tu bude vyrábať, bude nové kompaktné SUV ID.4.

„Passat, Arteon a od roku 2022 plne elektrický kompaktný SUV ID.4 sa bude vyrábať v závode Volkswagen v Emdene.“

Passat a Arteon
Zdroj: volkswagen

Postavia sa aj nové haly

Volkswagen ďalej hovorí, že jadrom transformácie závodu je aj výstavba novej haly o rozlohe približne 50-tisíc metrov štvorcových, kde sa budú montovať len elektrické vozidlá. Rozšíri sa aj lisovňa a karosáreň o ďalších 23-tisíc metrov štvorcových. Očakáva sa, že budovy by mali byť hotové v priebehu roka 2021.

„Jadrom projektu prestavby je výstavba novej výrobnej haly s rozlohou takmer 50 000 metrov štvorcových, kde sa budú montovať iba elektrické vozidlá. Rozširuje sa aj lisovňa a karosáreň o 23 000 metrov štvorcových. Lakovňa sa má zmodernizovať a má sa vybudovať nová „dvojfarebná hala“ s rozlohou 6 000 metrov štvorcových na natieranie striech vozidiel čiernou farbou…“ píše sa v tlačovej správe.

Spoločnosť v závere tlačovej správy dodáva, že sa chcú stať svetovým lídrom v e-mobilite, pričom chcú mať vo svojom portfóliu viac ako 20 elektrických modelov áut do roku 2025. Len pre zaujímavosť, elektrické automobily chce spoločnosť v budúcnosti vyrábať ešte v Hannoveri, Zuffenhausene a v Drážďanoch. V krajinách mimo Nemecka, elektrické vozidlá bude spoločnosť vyrábať v Mladej Boleslavi, Chattanooge, Foshani a Antingu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre