APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Vo WhatsAppe sa objavili nové nastavenia súvisiace s reakciami na správy, ktorých predstavenie je už predo dvermi

WhatsApp sa posúva vo vývoji funkcie reakcií na správy dopredu. Objavili sa nové nastavenia, ktoré umožňujú manažovať notifikácie súvisiace s reakciami.

Už niekoľko týždňov vieme, že vývojári služby WhatsApp aktívne pracuje na funkcii reakcií na správy, ktorú nájdeme aj v aplikácii Messenger od Facebooku. Tieto informácie sa objavili ešte v septembri a poukázal na ne portál wabetainfo.com. Portál v tom čase upozorňoval na to, že potom, ako používateľ dlhšie podrží správu, tak mu vyskočí možnosť s označením správy rôznymi emotikonmi. Ďalšie informácie o tejto funkcii neboli v tom čase dostupné. To sa najnovšie však mení.

whatsapp_reakcie na spravy
Zdroj: wabetainfo

Najnovšie, portál wabetainfo.com upozorňuje na to, že vo verzii BETA aplikácie 2.21.210.15 sa objavili ďalšie nastavenia súvisiace s touto funkciou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vo WhatsAppe pribudli nastavenia týkajúce sa upozornení na reakcie na správy

Portál konkrétne upozorňuje na to, že v rámci nastavení Whatsappu pribudli ďalšie nastavenia, ktoré umožňujú manažovať notifikácie súvisiace s reakciami na správy. Ako môžete vidieť nižšie, tak používateľ si bude môcť nastaviť, či bude upozorňovaný na označenia správ emotikonmi, alebo nie. Rovnako používateľ bude mať k dispozícii aj možnosť nastavenia formy upozornenia. Aktuálne náhľady snímok z vývojárskej verzie aplikácie však neodhaľujú, akú formu upozornenia, si bude môcť používateľov zvoliť s výnimkou zvuku.

WhatsApp reakcie a nastavenia
Zdroj: wabetainfo

Z ponuky nastavení zároveň vyplýva, že WhatsApp nás chce notifikovať, nielen na novoprijaté správy, ale i na reakcie. Vo finálne, môže tak potenciálne nastať i situácia, kedy bude dochádzať k dupľovaniu upozornení. Druhým dychom však musíme dodať, že dnes nie je presne známe, ako budú tieto upozornenia presne fungovať. Rovnako nevieme, či je možné reakcie určitých skupín stlmiť oddelene, alebo či ich umlčaním nedostaneme žiadne upozornenie na reakcie v žiadnom chate. Možné je, že vývojári WhatsAppu vyriešia tento nedostatok, napríklad zlučovaním viacerých notifikácií do jednej za určitý časový interval, alebo nám pribudnú i ďalšie nastavenia, ktoré umožnia manažovať upozornenia na úrovni konkrétnych konverzácií.

Čo sa týka dostupnosti funkcie, žiaľ, dnes nie je známy dátum vydania tejto funkcie, ale keď budú dostupné nové informácie a ďalšie podrobnosti, budeme vás informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close