APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Vo WhatsAppe pribudla nová AI funkcia. Ide o generátor nálepiek, ktorý osvieži vaše konverzácie

Vývojári WhatsAppu pridali do aplikácie možnosť generovania vlastných nálepiek pomocou umelej inteligencie. Tá ich vygeneruje na základe textového vstupu.

V posledných týždňoch vývojári WhatsAppu pridali do rozhrania aplikácie viacero nových funkcií. Jednou z nich napríklad je, že v jednom smartfóne môžete používať dva WhatsApp účty súčasne, medzi ktorými sa môžete prepínať pomocou pár kliknutí. Ďalšou novinkou je aj možnosť aktivovania prihlásenia sa do aplikácie cez passkey. Ide o nový a hlavne bezpečnejší spôsobom prihlasovania sa k svojmu účtu. No zdá sa, že WhatsAppu nedochádza dych v súvislosti so zavádzaním noviniek do služby, práve naopak. Včerajším dňom pribudol do aplikácie nástroj, pomocou ktorého osviežite vaše konverzácie.

Do WhatsAppu pribudol AI generátor nálepiek

Najnovšie WhatsApp prostredníctvom sociálnej siete X (pozn. redakcie: predtým Twitter.com) oznámil, že zavádza ďalšiu novinku. Ide konkrétne o AI generátor nálepiek. Táto funkcia je schopnou na základe textového popisu vygenerovať nálepku, ktorú môže používateľ ďalej zdieľať. Funguje veľmi podobne, ako je to v prípade rôznych generátorov obrázkov, ktoré využívajú umelú inteligenciu na ich vytvorenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp na svojich stránkach vysvetľuje, že AI generátor nálepiek, ich je aktuálne schopný generovať len na základe vstupu, ktorý je v anglickom jazyku. Rovnako dopĺňa, že funkciu je v súčasnosti limitovanou pre niekoľko regiónov, no nespresňuje, pre ktoré. Tak isto treba doplniť, že tento AI generátor je sprístupňovaný postupne. Znamená to, že ak funkciu aktuálne neevidujete, tak by sa mohla v rozhraní aplikácie objaviť v priebehu najbližších dní až týždňov. Samozrejme, platí to za podmienky, že náš región patrí medzi tie, pre ktoré WhatsApp funkciu sprístupnil.

Dostupnosť funkcie si môžete pozrieť pomocou nasledovnej cesty. Otvorte si konverzáciu a v spodnej časti, kde zadávate text, kliknite na smajlíka. Následne kliknite na ikonu nálepky. Ak budete mať funkciu už dostupnú, tak uvidíte možnosť Vytvoriť. Ako na ňu kliknete, tak budete môcť zadať popis pre vytvorenie nálepky. Po krátkej chvíli, budete môcť vytvorenú nálepku zdieľať.

WhatsApp zároveň prízvukuje, že tento generátor nálepiek by sme nemali zneužívať na generovanie nevhodného obsahu. Ak tak budete robiť, tak vám k tejto funkcii zablokuje prístup.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close