SpravodajstvoXiaomi

Vlastníte niektorý z týchto smartfónov od Xiaomi? Dajte si pozor, nezískate už žiadne aktualizácie!

Ak používate stále niektorý z týchto smartfónov od Xiaomi, nerátajte ani s bezpečnostnými aktualizáciami. Skončila pre ne podpora.

Ukončenie softvérovej podpory pre smartfóny vie byť nepríjemnou situáciou, keďže pre majiteľov častokrát ešte použiteľných smartfónov v dobrej kondícii to znamená absencia budúcich aktualizácií. Ide však o nevyhnutnú súčasť cyklu smartfónov, keďže vývojári nemôžu pripravovať aktualizácie pre veľké množstvo smartfónov a raz za čas musia uvoľniť miesto pre nové zariadenia. Najnovšie na zoznam takýchto nepodporovaných zariadení spoločnosti Xiaomi pribudli tri modely, z ktorých dva patria do prémiovej triedy minulých rokov. Niektorý z nich dokonca môžete stále vlastniť aj vy, a preto vám teraz prinášame informácie o tom, ktoré modely už nezískajú aktualizácie. Tento zoznam nám sprostredkovala komunita Xiaomiui, ktorá úzko spolupracuje so spoločnosťou.

Už žiadne aktualizácie pre tieto smartfóny

Keď smartfón pribudne na zoznam modelov, pre ktoré sa ukončila systémová podpora, znamená to, že už nezíska žiadne aktualizácie. Dané zariadenie tak ostane „zaseknuté“ na svojej poslednej verzii systému, ktorá sa už do budúcna nebude meniť. Majitelia týchto smartfónov však okrem veľkých aktualizácií môžu zabudnúť aj na menšie aktualizácie. Nedočkajú sa totiž už ani žiadnych bezpečnostných záplat, ktoré by dané zariadenia udržiavali bezpečné. Takýto osud teraz čaká aj trojicu smartfónov od Xiaomi, ktoré pribudli na tento zoznam spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi 9 2_opt
Zdroj: Xiaomi

Musíme podotknúť, že v prípade tejto trojice smartfónov vôbec nejde o veľmi staré modely. Na zozname totiž budeme vedieť nájsť vlajkové modely z minulých rokov, ktoré sú stále schopné spĺňať požiadavky pre najnovší operačný systém. Xiaomi sa však zrejme rozhodlo uvoľniť miesto pre nové modely, medzi ktoré zrejme zaradíme aj vlajkovú sériu Xiaomi 13. Tá by mala prísť podľa všetkého už o pár mesiacov a uchytiť sa tak na mieste modelov, ktoré si dnes spomenieme.

Xiaomi odstavuje tieto smartfóny „na druhú koľaj“

Keď sa povie Mi 8, všetci si spomenieme na prvý vlajkový smartfón od Xiaomi, ktorý priniesol výrez v displeji pre selfie kameru. Tým zmenšil rámiky okolo displeja a stal sa vzorom pre ďalšie modely. Práve tento model od 25. augusta tohto roka už nezíska žiadne aktualizácie a o čo horšie, doplní ho aj jeho nástupca. Tým je Mi 9, ktorý je stále veľmi populárnym smartfónom medzi používateľmi. Vsadíme sa, že určite niekto z vás stále tento model využíva. Na ďalšie aktualizácie sa však chystať už nemusia. Žiadne totiž neprídu.

Koniec podpory Xiaomi Redmi august 2022
Zdroj: Xiaomiui

Dvojicu týchto modelov dopĺňa po novom aj lacný Redmi, konkrétne sa rozprávame o Redmi 7A. Tento model bol veľmi nízkou triedou roku 2019 a jeho cena sa pohybovala len okolo 100€. Aj napriek dobe od jeho vydania rátame s tým, že ho stále môže niekto vlastniť, no od vyššie spomínaného dátumu už nezíska ani bezpečnostné aktualizácie. Zabezpečenie týchto zariadení proti novým hrozbám teda nebude na žiadnej úrovni.

Vlastníte niektorý z týchto smartfónov? Alebo už používate niektorý novší model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close