Vlajkový smartfón Redmi K30 Ultra je na ceste, naznačuje to novo zverejnená TENAA certifikácia

Dcérska spoločnosť čínskeho Xiaomi zrejme naozaj plánuje predstavenie novej vlajkovej lode, ktorá by mohla osloviť tých najnáročnejších

Xiaomi Redmi K30 Pro predstavenie_2
Zdroj: Weibo (Redmi)

Čínske Xiaomi sa už hodnú chvíľu pripravuje na predstavenie nového vlajkového smartfónu, ktorý by mal byť doposiaľ najprepracovanejším ale aj najdrahším smartfónom od tohto výrobcu. Po boku čínskeho giganta však pripravuje predstavenie nového vlajkonosiča aj dcérska spoločnosť Redmi. O pripravovanej novinke sme informovali už začiatkom júla, no odvtedy sa o údajnom smartfóne Redmi K30 Ultra zľahla zem. Pomerne nečakane však dnes vyšli na povrch informácie o tom, že nové zariadenie od značky Redmi je realitou a očakávať ho môžme čoskoro.

Redmi K30 Ultra odhalený vďaka certifikácii TENAA

S najnovšími informáciami o pripravovanom zariadení Redmi K30 Ultra len pred niekoľkými hodinami prišiel známy čínsky leaker Digital Chat Station, ktorý tentokrát na sociálnej sieti Twitter zverejnil najnovšiu certifikáciu TENAA, kde sa smartfón objavil, informoval zahraničný portál Gizchina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Certifikácia TENAA odhaľuje nie len zrejme finálny dizajn pripravovaného smartfónu Redmi K30 Ultra, ale zároveň potvrdzuje viaceré informácie a technické špecifikácie, ktoré boli doposiaľ nejasné a nepochádzali zo žiadnych overiteľných zdrojov.

Očakávané a potvrdené technické špecifikácie

Ako sami vidíte, smartfón Redmi K30 Ultra ponúkne až 4 zadné fotoaparáty, pričom hlavným snímačom by mal byť 64 MP fotoaparát. Ten bude doplnený o dvojicu snímačov s rozlíšením 8 MP a o jeden snímač s rozlíšením 20 MP. Špecifikácie, ani určenie týchto snímačov zatiaľ potvrdené nebolo, no môžme očakávať, že pôjde o snímač hĺbky, či širokouhlý snímač.

Predná strana zariadenia ďalej odhaľuje, že výrobca opäť zvoli bezrámčekový dizajn bez akéhokoľvek výrezu vo vrchnej časti displeja. Očakávať tak môžme vysúvací selfie fotoaparát. Čo sa špecifikácií displeja týka, údajne pôjde o displej s rozlíšením 2 400 x 1 080 pixelov, pravdepodobne so 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

V útrobách zariadenia sa bude definitívne nachádzať procesor Dimensity 1000+ od spoločnosti MediaTek, ktorý bol odhalený vďaka zverejnenej frekvencii procesora. Zariadenie bude dostupné vo viacerých verziách s 6/8/12 GB RAM, ako aj s rôznymi veľkosťami úložiska – 128/256/512 GB. Pod zadným krytom sa bude ďalej nachádzať batéria s kapacitou 4 500 mAh s podporou 33W rýchleho nabíjania.

Dátum predstavenia zariadenia Redmi K30 Ultra je zatiaľ nejasný, no certifikácia TENAA môže naznačovať jeho skorý príchod. Očakávame teda, že zariadenie uvidíme už v priebehu augusta,

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre