SpravodajstvoXiaomi

Vlajkový procesor i bezkonkurenčná cena: Poco X4 Pro je pripravený na predstavenie, v čom si polepší?

Poco X4 Pro bude značným pokrokom oproti predchádzajúcej generácii. Smartfón je už pripravený na predstavenie, uvidíme ho čoskoro.

Modely z radov Poco patria medzi zlatú strednú cestu medzi smartfónmi. Ide o skvelé výkonné smartfóny, ktoré sú výbavou lepšie ako lacnejšie modely z radov Redmi, no stále majú menej výkonu ako drahšie Xiaomi. V každom prípade si však držia nízku cenu a myšlienku, ktorú zaviedol hneď prvý smartfón od tejto dnes už samostatnej dcérskej spoločnosti. Pocophone F1 mal totiž prezývku zabijak vlajkových lodí, čo nalákalo mnoho fanúšikov spoločnosti. A určite kúpu tohto smartfónu neoľutovali, pretože spoločnosti sa darí a spokojní fanúšikovia naďalej pribúdajú. Medzi nové modely tento rok budeme môcť uvítať smartfón s označením Poco X4 Pro, o ktorom nás informuje portál Xiaomiadictos.com. A my vám už len prezradíme, že tento model bude určite veľmi lákavým smartfónom.

Poco X4 Pro je pripravený na svoju prezentáciu

Prezentácia modelu Poco X4 Pro je údajne za rohom. Potvrdzujú to certifikácie, ktorými si tento smartfón v posledných dňoch prešiel. Čo je však zaujímavé, nerozprávame sa o smartfóne, ktorý by patril na zahraničný trh. Uniknuté informácie z certifikácií poukazujú práve na globálny model, z ktorého by sme sa mohli tešiť už čoskoro. V súčasnosti vieme tento model nájsť pod označením 221116PG, pričom finálne G odkazuje práve na model určený pre globálny trh.

Veľa toho o špecifikáciách tohto modelu zatiaľ nevieme. Niektoré informácie o smartfóne však už teraz vyplávali na hladinu a poukazujú na značný pokrok oproti predchádzajúcemu modelu. Poco X3 Pro nám totiž minulý rok ponúkol 120Hz IPS LCD displej v kombinácii s čipsetom Snapdragon 860. Poco X4 Pro by však mal priniesť AMOLED displej rovnako so 120Hz obnovovacou frekvenciou. Vylepšenia sa dočká i výkon, kedy Poco využije výkonnejší Snapdragon 870. Minuloročný vlajkový čipset sma mohli vidieť napríklad u modelu Poco F3, kde dokázal, že nejde vôbec o zlý základ smartfónu.

Smartfón však nepríde úplne sám

Predstavovanie smartfónov od Xiaomi býva málokedy zamerané len na jeden smartfón. Očakávame, že po boku modelu Poco X4 Pro uvidíme u Poco X4 NFC a Poco F4. Zatiaľ nie je známe, či u modelov z radu Poco X pôjde o premenované modely z radov Redmi, u Poco F4 je to však takmer jasné. Tento model má byť globálnou verziou čínskeho Redmi K50, ktorý zažije svoju premiéru v priebehu budúceho mesiaca. Predstavovanie nových modelov sa tak nezadržateľne blíži a musíme povedať, že taký Poco X4 Pro by mohol byť predstavený kedykoľvek. Je totiž plne pripravený na svoju prezentáciu.

Niektoré úniky tiež poukazujú na to, že modely z radu Poco X4 budú redizajnovanými modelmi z radu Redmi Note 11. Tie nám sesterské Redmi predstaví už 26. januára o 13tej hodine nášho času. Tešiť sa tak môžeme na niekoľko smartfónov, o ktorých vám už čoskoro povieme viac.

Vlastníte model od spoločnosti Poco? Alebo dávate prednosť sesterskému Redmi či materskému Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close