Vlajkové lode Android smartfónov budú oveľa výkonnejšie, ako by sme čakali: Porazia dokonca aj iPhony!

Android smartfóny budú mať eso v rukáve. Najnovší čipset od spoločnosti Qualcomm porazí konkurenciu aj v podobe iPhonu 14 Pro.

Android vs iOS
Zdroj: flickr.com (Tsahi Levent-Levi) (CC BY-SA 2.0)

Nie je žiadnym tajomstvom, že ak by sme vedľa seba postavili do benchmarkového testu najvýkonnejší Android smartfón a najlepší iPhone od spoločnosti Apple, smartfón s jabĺčkom na zadnej strane by mal navrch. Čipsety od spoločnosti Apple totiž ponúkajú vyšší výkon a lepšiu grafiku, ako je tomu aj u najvýkonnejšieho Snapdragonu 8+ Gen 1 od Qualcommu. To by sa však mohlo v blízkej dobe zmeniť, pretože najbližší čipset od Qualcommu by mal poraziť aj spomínané iPhony. Upozorňuje na to portál techradar.com, ktorý sa na celú situáciu pozrel o niečo bližšie. Najnovšie vlajky s operačným systémom Android by tak mohli mať konečne vyšší výkon ako konkurenčné zariadenia.

Android smartfóny budú oveľa výkonnejšie

Nikoho zrejme neprekvapí, že smartfón s označením iPhone 14 Pro (Max) je aktuálne najvýkonnejším smartfónom na trhu. So svojím čipsetom A16 Bionic trhá výkonnostné rebríčky, no konkurenčné Androidy sú mu už v pätách. Na ceste je totiž čipset s označením Snapdragon 8 Gen 2, ktorý by mali získať vlajkové lode pre budúci rok. Android smartfóny s týmto čipsetom by mali nakoniec ponúknuť ešte vyšší výkon, ako iPhony, pričom by mali kraľovať výkonnostným benchmarkom. Za všetkému však budeme vďačiť tzv. verzii s ultra vysokou frekvenciou čipsetu, ktorá by mala prísť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung Galaxy Z Flip 4
Zdroj: Vosveteit.sk

Podľa všetkého teda Snapdragon 8 Gen 2 príde v dvoch verziách. Verzia s ultravysokou frekvenciou by mala ponúknuť frekvencie až 3.4 – 3.5GHz, pričom aktuálna verzia Snapdragon 8+ Gen 1 je „len“ 3.2GHz. Rovnako sa zvýši aj grafický výkon smartfónov na takú úroveň, ktorú A16 Bionic nasadený v najnovších iPhonoch 14 Pro nedosahuje. Najnovšie smartfóny s Androidom so spomínaným čipsetom Snapdragon 8 Gen 2 by teda mali kraľovať vo výkonnostných rebríčkoch a poraziť aj svojho dlhoročného rivala.

Nové čipsety už v novembri

Možno ste postrehli, že čipsety od spoločnosti Qualcomm by tento rok mali prísť skôr ako počas minulých rokov. Vlajkový Snapdragon 8 Gen 2 by teda mohol prísť počas akcie s názvom Qualcomm Summit, ktorý je naplánovaný na 15. – 17. november. Nový čipset by mal poháňať vlajkové lode so systémom Android pre rok 2023, ktoré by rovnako mohli prísť skôr. Podľa všetkého totiž niektoré spoločnosti už majú tento čipset k dispozícii a svoje vlajkové lode pre rok 2023 starostlivo pripravujú.

Samsung Galaxy S22_recenzia_displej_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Na novom smartfóne bezpochyby pracuje Xiaomi, ktoré pripravuje model Xiaomi 13 práve s týmto čipsetom. Na verejnosť už unikla aj snímka tohto modelu, ktorá tento čipset potvrdila. Okrem toho sa so Xiaomi budú isto pretekať ďalšie spoločnosti ako napríklad Motorola, ktorá sa už tradične pokúša predstaviť svoju vlajkovú loď s najnovším čipsetom ako prvá. Ktorí výrobcovia Android smartfónov však uvedú svoje smartfóny s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2 ešte tento rok zatiaľ nevieme.

Využili by ste výkon nového vlajkového čipsetu od Qualcommu? Alebo by vám postačil pokojne aj lacnejší a menej výkonný smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre