AutáSpravodajstvo

Vízia nabíjacích staníc spojených s reštauráciami, či rýchlym občerstvením môže byť čoskoro realitou

Tesla si nechala zaregistrovať ďalšiu ochrannú známku. V hre je vlastná sieť reštaurácií.

Spoločnosť Tesla sa možno už o pár mesiacov pustí do úplne iného biznisu, ako by si väčšina z nás mohla myslieť. Tesla, ktorej hlavnou víziou je nepochybne elektromobilita a prípadne iné technologické výdobytky spojené s týmto odvetvím, sa plánuje ponoriť aj do sveta gastronómie. Spoločnosť, za ktorou stojí známy vizionár Elon Musk totižto požiadala o zaregistrovanie trojice nových ochranných známok.

Tesla už čoskoro v gastronomickej brandži

Plány vytvoriť si vlastnú sieť reštaurácií či podobných gastronomických zariadení sú na svete už niekoľko rokov. S touto ideu prišiel nielen samotný zakladateľ spoločnosti, Elon Musk, ale i ďalší poprední predstavitelia tohto amerického výrobcu elektromobilov. Tesla dokonca v minulosti už požiadala o stavebné povolenie na vybudovanie nabíjacej stanice spojenej s reštauračným zariadením v Santa Monica v americkej Kalifornii.

„Registrácia ochrannej známky TESLA™ má pokrývať kategórie reštauračných služieb, pop-up reštauračných služieb, samoobslužných reštauračných služieb a reštauračných služieb so sebou,“ uvádza portál Electrek odvolávajúci sa na registráciu ochranných známok na americkom patentovom úrade.

Konkrétne spoločnosť požiadala o zaregistrovanie už všetkých existujúcich ochranných známok, ktoré však rozšírila aj pre gastro zameranie. V registrácii sa totižto spomína nie len samotné slovo Tesla, ale i štylizovaný a už ikonický znak v tvare písmena „T“, ako aj štylizovaný nápis „TESLA“.

tesla logo
Zdroj: Tesla

Reštauračná sieť dáva naozaj zmysel

I keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že sa jedná o ďalší bláznivý nápad Elona Muska, už pri rýchlom zamyslení sa nad touto víziou je jasné, že vlastná reštauračná sieť nie je až taký zlý nápad. Spoločnosť Tesla má najmä v USA, ale už aj v Európe, pomerne mnoho veľkých nabíjacích staníc, ktoré častokrát nájdeme aj na hlavných diaľničných ťahoch. Veľká časť z nich vzniká po boku už existujúcich odpočívadiel a motorestov, no stále sú medzi nimi aj úplne nové miesta, kde je potenciál na rozšírenie nabíjacích staníc aj o stravovacie zariadenia. Tento nápad dáva takmer určite najväčší zmysel práve na diaľničných ťahoch, kde si človek aj tak potrebuje raz za pár hodín oddýchnuť, občerstviť sa a medzičasom, nabiť svoje vozidlo.

Pochopiteľne, od zaregistrovania si ochrannej známky do postavenia a otvorenia prvého vlastného reštauračného zariadenia nás delí niekoľko mesiacov, ak nie rokov. Fanúšikovia v Európe si pritom na prvú takúto prevádzku počkajú ešte o čosi dlhšie, keďže všetky novinky zo sveta Tesly si najprv v predstihu užívajú práve domáci, čiže americkí zákazníci.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close