​​Xbox

Virtuálnej reality pre Xbox One sa zrejme nikdy nedočkáme. Microsoft tento nápad už úplne zavrhol

Po niekoľkých rokoch domnienok Microsoft konečne pripustil, že nemá v pláne vyvinúť virtuálnu realitu pre hernú konzolu Xbox One. I keď virtuálna realita momentálne nie je úplne dokonalou technológiou, má obrovský potenciál a v budúcnosti by sa Microsoftu a jeho hernému odvetviu určite zišla. Z pohľadu zákazníkov a fanúšikov Xboxu sa jedná o naozaj nepochopiteľný krok.

Počítač je pre virtuálnu realitu omnoho lepšia platforma

„Nemáme žiadne plány pre špecifické konzoly Xbox One s virtuálnou realitou alebo so zmiešanou realitou, „ povedal šéf marketingu spoločnosti Microsoft Mike Nichols v interview pre stránku Gameindustry.biz na nedávnej konferencii E3. „Našou perspektívou bola a aj naďalej je myšlienka, že počítač je pravdepodobne najlepšou platformou pre viac pohlcujúci zážitok vo virtuálnej alebo zmiešanej realite. Vzhľadom na príležitosti s technológiou Windows Mixed Reality a tým, že veríme v to,  že používateľská skúsenosť s VR bude na počítačoch najlepšia, sa nemáme prečo zameriavať na VR pre Xbox alebo iné platformy. „

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nové vyhlásenia Microsoftu si výrazne protirečia s minulými stanoviskami

Vyhlásenia marketingového šéfa Microsoftu si výrazne protirečia s vyhláseniami šéfa Xboxu, Phila Spencera. Ten ešte v júni 2016 povedal na tému Projectu Scorpio (Xbox One X): „Toto je hardvér postavený špeciálne na to, aby viedol konzolový priemysel do pravého 4K gamingu a poctivej virtuálnej reality. „ Phil Spencer svoje slová potvrdil dokonca ešte aj minulý rok, kedy povedal, že Xbox One X bude plne podporovať technológiu virtuálnej reality.

Virtuálnej realite ešte čosi chýba

Ako sme už uviedli vyššie, virtuálna realita nie je v momentálnom prevedení úplne dokonalá. To ale nemení nič na tom, že spoločnosť Sony, ako konkurent Xboxu, je so svojou virtuálnou realitou pre PS4 celkom úspešná. Doposiaľ predala viac ako 2 milióny kusov headsetov a až dvojnásobný počet kusov herných konzol, ako Xbox. 2 milióny sú v merítku takýchto spoločností stále malým číslom, no Sony si za tie roky nabralo toľko skúseností, že ďalšia generácia headsetov bude určite omnoho kvalitnejšia a lepšia, ako prvotina od Microsoftu, teda ak sa niekedy nejakého headsetu pri ďalších generáciách Xboxu dočkáme.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Pexels)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close