Virtuálna realita, v ktorej dokážeme cítiť je už reálnou

Spoločnosť TESLASUIT prezrádza viac informácií o rukaviciach pre virtuálnu realitu, ktorá nám umožnia cítiť. Predstavené budú o už o pár dní.

Tesla Suit glove rukavice ktore vnimaju pocity z virtualnej reality
Zdroj: teslasuit.io

Virtuálna realita je niečo, čo pre mnohých je vzdialenou budúcnosťou, v skutočnosti však už je tu. Prostredníctvom nej sa môžeme dostať na úplne iný koniec sveta, v mnohých prípadoch môžeme s ňou integrovať a podobne. Avšak má aj niekoľko nedostatkov, nedokážeme cítiť vône či pocit dotyku. Nuž, minimálne s pocitom dotyku by nám mohli pomôcť rukavice vytvorené spoločnosťou TESLASUIT.

VR rukavice, ktoré dokážu cítiť

Spoločnosť TESLASUIT predstavila špeciálne rukavice, vybavené bohatou nádielkou senzorov, ktoré dokážu imitovať pocit dotyku vo virtuálnej realite. Jedná sa o jedny z prvých VR rukavíc, ktoré integrujú haptiku (pozn. redakcie: haptika je časť neverbálnej komunikácie v medziľudských vzťahoch a fyzickej intimity), zachytávanie pohybu, biometriu a spätnú väzbu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Existujú dôkazy, že počítačom generovaná virtuálna realita je rovnako účinná alebo takmer rovnako účinná ako [živá] liečba úzkostných porúch,…“ povedala pre Spectrum IEEE Emily Carl, doktorandka na Texaskej univerzite v Austine.

rukavice pre virtualnu realitu teslasuit glove_1_Artboard-4-1024x636
Zdroj: teslasuit.io

Spoločnosť hovorí, že rukavice majú veľký potenciál. Ich využitie je možné od hrania hier, až po rehabilitačné možnosti. Rukavice dokážu detekovať pohyby rúk používateľa a použiť ich na kontrolu presnosti pohybov. Je to perfektná funkcia, ktorá sa používa, ak sú potrebné jemné motorické zručnosti.

„Vytvorili sme TESLASUIT GLOVE, aby sme rozšírili možnosti tréningu XR. Vďaka množstvu integrovaných funkcií je náš produkt mimoriadne univerzálny pre široké spektrum priemyselných odvetví. TESLASUIT GLOVE vstúpi na trh v 2. polroku 2020; už sme transformovali odvetvie XR a teraz oprávňujeme používateľa urobiť oveľa viac, “- povedal Sergei Nossoff, generálny riaditeľ spoločnosti TESLASUIT.

Rukavice budú podľa stránok spoločnosti oficiálne predstavené verejnosti už o pár dní, počas CES 2020 v Las Vegas (7. január).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre