NávodyXiaomi

Viete, ako vytvoriť čiastočnú snímku obrazovky na vašom Xiaomi? Je to veľmi jednoduché!

Čiastočnú snímku obrazovky si môžeme v našom Xiaomi vytvoriť jednoduchým gestom. Takto jednoducho sa to podarí aj vám vo vašom smartfóne!

Počas posledného roka nám do Xiaomi smartfónov pribudlo viacero skvelých užitočných funkcií, ktoré nám uľahčujú používanie zariadení. Svoj podiel na tom majú najmä tri verzie nadstavby, ktoré nám spoločnosť za posledný rok priniesla. Ide o verzie MIUI 12.5, jej Enhanced verziu a najnovšiu MIUI 13. Tá sa v poslednej dobe šíri v čoraz viac zariadeniach a v súčasnosti prechádza pomaly do druhej vlny aktualizácií. Medzi užitočné funkcie však môžeme zarátať i čiastočnú snímku obrazovky. Tá nám umožní vytvoriť snímku, ktorá bude zahŕňať len oblasti, ktoré sami chceme na snímke zobraziť. Nebudeme tak musieť snímku manuálne orezávať v našej galérii. A ako sa k takejto snímke obrazovky dostať? Pozrite sa na to spolu s nami.

Ako takúto snímku obrazovky vytvoriť?

Každý z vás určite vie, ako v smartfóne vytvoriť klasickú snímku obrazovky. V takomto prípade najčastejšie stlačíme tlačidlo hlasitosti naraz spolu s tlačidlom zámku obrazovky, aby sme vytvorili snímku, ktorá vyobrazuje to, čo nájdeme na našej obrazovke. Alternatívou pre vytvorenie snímky obrazovky je potiahnutie po obrazovke troma prstami zhora nadol. Toto gesto je pohodlné a umožní nám vytvoriť snímku obrazovky i vtedy, keď nám stláčianie tlačidiel nie je úplne možné. A gesto troma prstami môžeme využiť rovno i pre čiastočnú snímku obrazovky. Nie však žiadnym ťahom, ako je to pri klasickej snímke obrazovky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V takomto prípade by sme mali na našu obrazovku len jednoducho tieto tri prsty položiť a čakať, kým nám táto snímka ponúkne, ktorú časť obrazovky chceme zaznamenať. Čiastočná snímka obrazovky nám umožňuje vytvárať snímky v rôznych tvaroch a dokonca i vlastných tvaroch. Zaznamenáme nakoniec len tie časti displeja, ktoré konkrétne chceme a vyhneme sa tak neskoršiemu orezávaniu snímky v našej galérii. Vytvoriť čiastočnú snímku obrazovky je tak úplne jednoduché a zvládne to úplne každý.

Čo robiť, ak čiastočnú snímku obrazovky nejde vytvoriť?

Ak sa vám náhodou stalo, že vám toto gesto nefunguje, dôvody môžu byť dva. Na začiatok by sme spomenuli, že ide funkciu dostupnú v nadstavbe MIUI 13 a smartfóny s nadstavbou MIUI 12.5, resp. 12.5 Enhanced ju nemusia mať vo svojom smartfóne prítomnú. Existuje však trik, ako môžete túto funkciu vyvolať aj v smartfónoch so staršou verziou MIUI. Druhým dôvodom však zrejme bude to, že funkcia čiastočnej snímky obrazovky nie je v nastaveniach aktívna. Aby sme si overili, či funkciu máme v smartfóne zapnutú, potrebujeme zájsť do nastavení a prípadne si čiastočnú snímku obrazovky aktivovať. K tejto aktivácii postupujte nasledovne.

  • V nastaveniach vášho smartfónu klepnite na Ďalšie nastavenia
  • Vyberte možnosť Odkaz na gestá
  • Klepnite na Čiastočná snímka obrazovky
  • Aktivujte túto funkciu

V prípade, ak nemáte dostupnú funkciu čiastočnej snímky, tak môžete využiť jednoduchý trik, ako orezať snímku. Potom, ako urobíte printscreen obrazovky, tak kliknite v pravom hornom na snímku, ktorú ste práve vyhotovili. Následne sa vám otvorí ponuka s nastaveniami, kde budete môcť snímku orezať, prípadne ju ďalej upraviť.

Predpokladáme, že sa vám funkciu pre čiastočnú snímku obrazovky podarilo aktivovať a budete ju využívať vo veľkom. Predsa len ide o niečo, čo v smartfóne len tak nevidíme, no dokáže nám to zjednodušiť používanie nášho zariadenia.

Poznali ste túto funkciu aj predtým? A máte už svoj smartfón aktualizovaný na MIUI 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close