Vieme, koľko smartfónov predal Samsung, Apple, Xiaomi a ďalší v minulom roku! Je to podľa vás veľa, či ide o prepadák?!

Predajom smartfónov v roku 2021 sa v porovnaní s rokom 2020 darilo. Celkovo bolo predaných 1,39 miliardy kusov telefónov, čo predstavuje 4% rast.

smartfon
Zdroj: YouTube (TechLine)

Rok 2021 bol pre mnohých jedným z vôbec najnáročnejších rokov. Dôvodom je aktuálne prebiehajúca pandémia, ktorá aj v týchto dňoch trápi značnú časť obyvateľov Zeme. Problémy, ktoré priniesla sa odzrkadlili i v segmente smartfónov, kde nebolo hádam výrobcu, ktorý by nemal problémy s dodávkami komponentov pre svoje zariadenia, najmä čipov.

Zdá sa však, že rok 2021 nakoniec nebol tak hrozným, minimálne pre výrobcov mobilných zariadení. Ako ukazujú dáta spoločnosti counterpointresearch.com, tak ide o prvý rok od roku 2017, kedy predaja telefónov prestali klesať, ale mierne podrástli. Podľa publikovaných dát celkovo bolo predaných 1,39 miliardy kusov smartfónov, čo predstavuje pri medziročnom porovnaní objemu predajov smartfónov 4% rast. Druhým dychom však treba uviesť, že aj napriek lepším predajom, celkové čísla odhaľujú, že predajcovia stále nedosiahli predpandemické čísla.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Lídrom je aj naďalej kórejský Samsung

Nižšie na grafe si môžete pozrieť vývoj predajov smartfónov aktuálne najväčších predajcov telefónov na svete. Graf nižšie zároveň odhaľuje, že pri pohľade na celkové čísla, najviac rástli najmä čínske spoločnosti na čele so Xiaomi. Čínsky gigant v porovnaní s minulým rokom predal o 31% zariadení viac. Ale ani to nestačilo na to, aby v celkových číslach Xiaomi predbehlo americký Apple, čí kórejský Samsung.

vyvoj predajov smartfonov 2021
Zdroj: counterpointresearch

„Globálne oživenie predaja smartfónov v roku 2021 nasledovalo po pandemickom roku 2020 a následnom zadržiavanom dopyte v regiónoch ako Severná Amerika, Latinská Amerika a India.“ hovorí Harmeet Singh Walia, analytik spoločnosti.

Mimochodom, ako môžete vyššie vidieť, tak spoločnosť Apple od roku 2015 predala vôbec najviac smartfónov. Na druhej strane možno bádať, že predaje smartfónov spoločnosti Samsung, sú na ústupe. Schováva sa za tým najmä silná a hlavne cenovo agresívna politika čínskych výrobcov smartfónov, ktorí rastú ako huby po daždi.

Prispeli ste do týchto čísiel aj vy a kúpili ste v priebehu uplynulého roka smartfón? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre