Vieme, kedy Xiaomi zavedie svoje 200W nabíjanie do smartfónov! Ktorý model ho získa ako prvý?

200W nabíjanie od Xiaomi bolo predstavené len nedávno, teraz však už vieme, kedy príde v prvom smartfóne. Ktorý model to bude?

Xiaomi nabijanie
Zdroj: Vosveteit

Boj za vyššou rýchlosťou nabíjania pokračuje a Xiaomi sa snaží predbehnúť konkurenciu svojím neskutočným 200W nabíjaním. To spoločnosť nazvala Xiaomi Hyper Charge, pričom 200W nabíjanie sa týka káblového nabíjania, ktoré dopĺňa 120W bezdrôtové nabíjanie. Čínsky gigant ho stihol tento rok odskúšať na špeciálne upravenom modeli Mi 11 Pro so 4000mAh batériou, pričom jej plné nabitie trvalo len 8 minút. Otázkou však stále ostávalo, či a kedy takéto nabíjanie uvidíme v praxi. Portál Gizchina.com nám teraz prináša odpoveď, ktorá vás isto poteší.

200W nabíjanie od Xiaomi uvidíme už budúci rok

Práve rok 2022 by mal byť rokom, kedy bezkonkurenčné rýchlonabíjanie uvidíme po prvý raz. Konkrétne sa povráva o mesiaci jún, čo by naznačovalo jeho možné použitie vo vlajkovom smartfóne z radu Mi 12. S najväčšou pravdepodobnosťou sa však z modelového radu takého nabíjania dočká len model s označením Ultra rovnako, ako tomu bolo v prípade 120W nabíjania v čínskom Mi 10 Ultra.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako veľmi dokáže takéto nabíjanie batérii uškodiť?

S vyššou rýchlosťou nabíjania smartfónov však ostáva visieť vo vzduchu otázka ohľadom degradácie batérie. Bežný človek by povedal, že smartfón s takýmto nabíjaním musí predsa veľmi trpieť batériu, skutočnosť je však úplne iná. V skutočnosti totiž 200W nabíjanie prináša vysoký výkon len spočiatku, no akonáhle sa batéria zahreje, výkon sa zníži. Batéria týmto spôsobom netrpí a vydrží skutočne dlhú dobu.

Degradácia batérie nie je teda oveľa vyššia, ako pri klasickom nabíjaní, pretože spoločnosť nám sľubuje ponechania 80% pôvodnej kapacity batérie po 800 nabíjacích cykloch. Len tak mimochodom, 80% kapacity batérie je hodnota, pri ktorej sa odporúča vymeniť batériu a v prípade bežného využívania smartfónu by táto situácia mohla prísť až po dvoch rokoch.

Nejde teda o drastickú hodnotu a pamätajte, že nemusíte vždy v smartfóne využívať plný potenciál nabíjania. Životnosť vašej batérie tak dokážete predĺžiť používaním adaptéra s nižším výkonom pri nabíjaní.

Aký výkon pri nabíjaní využívate vy? A aký výkon váš smartfón podporuje? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre