BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Veľké testovanie odhaľuje najlepší antivírus pre Windows 10. Tento program by ste mali používať i vy, inak sa vystavujete riziku

Online priestor nie je len o zábave, nájdeme tam i hrozby, pred ktorými sa musíme chrániť. Veľký test odhaľuje najlepšie antivírusové programy pre Windows 10.

Naše počítače chránime rôznymi spôsobmi predtým, aby ho nenapadol škodlivý softvér. Najčastejšie využívame za týmto účelom vstavaný softvér, alebo aplikácie tretích strán. Najnovšie nezávislý inštitút pre bezpečnosť, AV-TEST, prichádza s výsledkami rozsiahlej štúdie, kde sa pozreli na rôzne antivírusové riešenia z pohľadu výkonu, bezpečnosti, ale i komfortu jeho používania. Ktorý z populárnych softvérov podľa vás dopadol najlepšie? Dozviete sa nižšie.

Správa AV-TEST odhaľuje najlepšie antivírusové riešenia

Nemecký inštitút prišiel so správou, prostredníctvom ktorej odhaľuje najlepšie antivírusové riešenia pre naše Windows 10 počítače. Rovnako treba uviesť, že hoci test bol zameraný na Windows 10 zariadenia, tak môžeme očakávať podobné výsledky i pri Windows 11. Bezpečnostný inštitút otestoval celkovo 21 bezpečnostných programov vrátane antivírusov od spoločností Norton, Kaspersky, Microsoft a ďalších. Inými slovami, do testovania boli zapojení všetci relevantní hráči na trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Počas septembra a októbra 2021 sme priebežne vyhodnocovali 21 bezpečnostných produktov pre domácich používateľov pomocou ich predvolených nastavení.“ píšu analytici v publikovanej správe.

Správa ďalej odhaľuje, že analytici testovali antivírusy ako sú Windows Defender, McAfee, Avast, Avira, AVG a ďalšie populárne riešenia, ktoré sú vo veľkom využívané používateľmi. V rámci metodológie, testované boli rôzne aspekty používanie, ale i funkčnosti softvéru vrátane takzvaného zero-day malvéru, kybernetických útokov, phishingu a podobne. Rovnako treba uviesť, že analytici používali tú najaktuálnejšiu verziu softvéru, ktorá bol v tom čase dostupná.

AV TEST_testovany softvér
Zdroj: av-test.org

Ďalej treba uviesť, že analytici testovali softvér naprieč tromi hlavnými kategóriami, ktorými boli Ochrana, Výkon a Použiteľnosť. V každej z týchto kategórií, mohli antivírusové programy získať po 6 bodov. Celkovo tak mohli získať 18 bodov, čo je najlepší možný výsledok testu.

V závere treba dodať, že výsledky štúdie sú platné k októbru 2021, teda ku koncu minulého mesiaca. Poďme sa rovno pozrieť, ako dopadli tie najpopulárnejšie riešenia. Tu sú výsledky:

najlepsie antivirusove riesenia pre Windows 10_oktober 2021
Zdroj: av-test.org

Ako môžete vidieť, tak jedno z najlepších riešení má väčšina z nás už vo svojich zariadeniach – Windows Defender od spoločnosti Microsoft. Používate iný program, ktorým sa chránite pred nástrahami internetu, alebo nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close