Veľká aktualizácia One UI 6.1 mieri do ďalších Samsung smartfónov. Na rad prichádzajú konečne lacnejšie modely

Samsung začal distribuovať aktualizáciu One UI 6.1 pre ďalšie modely smartfónov.

Samsung One UI nadstavba
Zdroj: Andri wahyudi / shutterstock.com

Nadstavba One UI 6.1, ktorú sme mohli po prvýkrát vidieť s príchodom modelov Galaxy S24, sa medzičasom dostala do viacerých zariadení. Nedávno aktualizáciu dostali telefóny z produktovej rady Galaxy S22, predtým to boli modely S23 či Z Fold4 alebo Z Flip4 a ďalšie, a konečne prichádzajú na rad aj menej výkonne mobily, upozorňuje web gsmarena.com.

Samsung uvoľňuje One UI 6.1 pre ďalšie smartfóny

Portál konkrétne upozorňuje na to, že používatelia lacnejších, no stále pomerne výkonných a masovo rozšírených zariadení, dostávajú aktualizáciu s One UI 6.1. Reč je o modeloch smartfónoch Galaxy A54 a Galaxy A34, ktoré nájdeme bezpochyby vo vreckách nohavíc mnohých ľudí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa očakávania ale, hoci One UI 6.1 ponúka viacero funkcií poháňaných umelou inteligenciou, tak v prípade týchto modelov, sú rôzne pokročilé funkcie, ktoré využívajú AI, osekané alebo nie sú dostupné. Je to z dôvodu, že nemajú dostatok výkonu na to, aby sa dalo s nimi riadne pracovať.

Treba spomenúť, že hoci aktualizácie pre modely vyššie sú už distribuované naprieč Európou, tak môže nejaký ten deň či dva trvať, kým budete evidovať jej dostupnosť u nás. Je to spôsobené tým, že aktualizácie sú vo všeobecnosti uvoľňované postupne.

Kódové označenia aktualizácií sú A346BXXU6CXD5/ A346BOXM6CXD6/ A346BXXU6CXD5 (A34) a A546BXXU7CXDC/A546BOXM7CXDC/A546BXXU7CXDC (A54). Okrem iného dostupnosť aktualizácie s One UI 6.1 hlásia aj majitelia zariadenia S21 FE (G990EXXS8FXD1/G990EODM8FXD1/G990EXXS8FXD1). Je teda možné, že ak máte iný model smartfónu, ako sú vyššie spomínané zariadenia, tak aktualizácia čoskoro zavíta aj k vám. Ak by ste sa chceli pozrieť na zoznam smartfónov, ktoré ešte budú aktualizované, tak nám dovoľte, dať vám do pozornosti článok, kde sme sa venovali tejto téme.

Máte už dostupnú nadstavbu One UI 6.1 aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre