Objavili práve výskumníci auru? Tvrdia, že všetky bytosti, vrátane človeka, majú tajomnú svetelnú „žiaru“
Výskumníci dokázali po prvýkrát priamo pozorovať tajomnú žiaru všetkých živých bytostí.
Výskumníci z University of Calgary, v spolupráci s National Research Council of Canada v zaujímavom experimente dokázali, že ľudia vyžarujú počas svojho života viditeľné svetlo, ktoré zmizne akonáhle umierame, informuje Science Alert.
Autori štúdie začali tento pozoruhodný experiment s myšami a dvoma odlišnými typmi rastlín. Práve tu objavili prvé priame fyzikálne dôkazy tajomného “biofotónu”, žiarenia, ktoré prestáva v momente smrti živočícha. Následne sa im podarilo preukázať, že všetky živé bytosti, vrátane ľudí, majú svoju životnú žiaru, ktorá zhasína v momente smrti.
Vedci sami priznávajú, že na prvý pohľad sa môžu ich zistenia zdať trochu “uletené”. Ich objav totiž znie až podozrivo ako “aura” človeka a živých bytostí, ktorú údajne vidia špecifickí senzibili. Rovnako ich zisteniam nepomáha ani fakt, že hoci ľudia a iné tvory vyžarujú svoju tajomnú žiaru, tá je tak jemná, že ju prekryjú aj najjemnejšie elektromagnetické vlny v našom okolí a teplo, ktoré vzniká cez náš metabolizmus.
Tajomná žiara je mimoriadne slabá
Aj napriek týmto komplikáciám sú výskumníci presvedčení, že sa im podarilo pozorovať takzvané ultraslabé fotónové emisie. Tieto slabé žiarenie pozorovali u niekoľkých živých tvorov v silnom kontraste s mŕtvymi živočíchmi. Rovnako túto žiaru pozorovali aj pri rastlinách.
“Vedecké podklady biofotónov sú samé o sebe kontroverzné. Existuje ale množstvo biologických procesov, ktoré jasne generujú svetlo vo forme chemickej luminiscencie. Desaťročia sme pozorovali a zaznamenávali spontánne záblesky svetelných vĺn o dĺžke od 200 do 1 000 nanometrov z menej jasných reakcií, od srdcového tkaniva kráv až po bakteriálne kolónie,” tvrdia výskumníci.
Autori štúdie vysvetľujú, že ak máme dostatok molekúl peroxidu vodíka, materiály ako tuky alebo bielkoviny môžu prechádzať transformáciami, ktoré “vykopnú” elektróny do vyššieho stupňa a zároveň vyprodukujú vhodne energetický fotón alebo dva, keď sa elektróny opäť usadia na svoje miesto.
Výskumníci chceli zistiť, či túto žiaru možno pozorovať aj v rámci celého tela organizmu, nielen z izolovaných tkanív. Na to použili špeciálne vedecké zariadenia, ktoré im dovolili zachytiť aj tie najjemnejšie emisie z celej myši. Najskôr monitorovali živé, neskôr mŕtve zvieratá.
Na začiatku experimentu umiestnili vedci štyri imobilizované myši do temnej krabice a počas jednej hodiny ich monitorovali. Následne ich usmrtili a monitorovali ďalšiu hodinu. Výskumníci mŕtve telá myší zahriali na telesnú teplotu, aby teplotný rozdiel neovplyvňoval ich merania.
Výskumníci zistili, že živá myš skutočne vylučovala fotóny a tým pádom aj jemnú žiaru. Rovnako pozorovali, že rozdiel vo vylúčených fotónoch medzi živou a mŕtvou myšou bol výrazný.
Rovnaký experiment následne vykonali výskumníci aj s dvoma druhmi rastlín. Počas výskumu pracovali s rastlinami Arabidopsis thaliana a Heptapleurum arboricola. Tento experiment bol však o niečo ambicióznejší.
Rastliny ukázali niečo pozoruhodné
Výskumníci poškodili časti rastliny buď fyzicky, alebo pomocou chemických látok. Ukázalo sa, že zranené časti rastliny žiarili výrazne jasnejšie ako zdravé časti rastliny počas celých 16 hodín monitorovania.
Autori štúdie sú presvedčení, že táto jemná žiara by mohla v budúcnosti pomôcť lekárom zistiť, či “žiarime zdravím” alebo či máme nejaké zdravotné problémy. Objavenej žiare sa budú venovať aj v ďalších výskumoch.
Ide ale o tajomnú auru? Možno áno, možno nie. Momentálne je ešte priskoro na to vyvodzovať definitívne závery. Autori štúdie v rámci zamerania svojej práce tajomnú žiaru len pozorovali. Ak sa na to ale pozrieme laickým okom, medzi objavenou tajomnou žiarou a mystickou aurou existuje niekoľko spojitostí.
Ako prvé vedci dokázali, že túto žiaru majú všetky živé bytosti. Zároveň zistili, že táto tajomná žiara po smrti utícha a v prípade rastlín aj to, že poškodené časti žiaria jasnejšie ako tie zdravé. Aura je však stále konceptom mysticizmu, preto by sme mali byť pri podobných tvrdeniach opatrní.
Komentáre