Vadí ti odomykanie četov v Messengeri PIN kódom? Takto to vieš rýchlo vypnúť
Messenger ponúka funkciu uzamknutia histórie četov PIN kódom, ktorá ale nie je tak obľúbená. Takto ju vypneš.
Pomerne nedávno Meta pridala do aplikácie funkciu end-to-end šifrovania a spolu sa ňou aj funkciu zabezpečenia chatov prostredníctvom PIN hesla, pomocou ktorej si vieš zabezpečiť históriu četov. Na jednej strane pomáha, no vie byť aj poriadne otravná. Obzvlášť, ak ti nefunguje správne, na čo sa mnoho používateľov sťažuje. Jednou z hlavných výčitiek je, že po zapnutí tejto funkcie, hoci by sa mali správy riadne synchronizovať medzi zariadeniami, tak sa to nedeje. Ak aj ty patríš k ním, tak máme pre teba riešenie.
Ak chceš ku svojim četom získať prístup z iného zariadenia, k starším správam sa dostaneš len po zadaní PIN kódu. Nie každý ale považuje túto funkciu za užitočnú. Našťastie sa dá vypnúť a nižšie si ukážeme, ako na to.
Ako vypnúť overenie PIN kódom v Messengeri
Vypnúť overenie PIN kódom sa dá vypnúť cez mobilnú aplikáciu Messenger alebo jej webovú verziu. V oboch prípadoch sa nachádza v rovnakých nastaveniach a pod rovnakým menom. Nižšie si ale ukážeme, ako môžeme vypnúť PIN na smartfóne.
- Otvor si aplikáciu Messenger.ň
- Klikni na ikonu troch riadkov vľavo hore.
- Následne klikni na ikonu ozubeného kolieska.
- Prejdi do nastavení Súkromie a bezpečnosť.
- Otvor možnosť Čety zašifrované end-to-end.
- Otvor Ukladací priestor pre správy.
- Zvoľ možnosť Vypnúť bezpečné úložisko.
ak by si potreboval vidieť krok za krokom aj na snímkach obrazovky, tak ti ich nižšie prikladáme.
Rýchlejšia práca s četmi
Po vypnutí bezpečného úložiska už od teba nebude aplikácia Messenger chcieť, aby si zadával PIN zakaždým, keď si chceš pozrieť čety z iného zariadenia. Meta a Facebook momentálne na túto funkciu tlačia, čo znamená, že si si ju možno aktivoval aj ty, keď táto funkcia vyšla a riadne si si to ani neuvedomil. Zabezpečenie PIN kódom môže podporiť súkromie, no skôr ide o funkciu, ktorá ťa zdrží a spôsobí problémy, ak náhodou PIN zabudneš.
Neprehliadnite
Zabezpečenie histórie četov cez PIN kód totiž funguje len na zariadeniach, kde si sa do Messengeru prihlásil. Znamená to, že je malé riziko, že by sa k tvojim konverzáciám dostal niekto len tak. Stále existuje riziko hackerov, no tí by museli aj tak prelomiť zabezpečenie tvojho účtu alebo zariadenia. Na zvýšenie súkromia a bezpečnosti na Facebooku ale existujú iné nastavenia, na ktoré sa môžeš pozrieť v tomto článku.
Komentáre