ANDROIDAppleSpravodajstvo

Väčšina Android používateľov neuvažuje nad prechodom k iOS, odhaľuje prieskum. Čo Android používatelia vyčítajú iOS?

Prešli by ste z Androidu na iOS? Prieskum odhaľuje, že väčšina Android používateľov nad tým neuvažuje a dôvodom nie je cena smartfónov Apple.

Medzi používateľmi Android a iOS sa dlhé roky vedú žabomyšie vojny o to, ktorý operačný systém pre smartfóny, je lepším. Častokrát tieto doťahovania o to, ktorý OS je lepším, sa nesú v duchu prázdnych fráz. Najnovšia štúdia spoločnosti sellcell.com  prináša dôvody, prečo Android používatelia odmietajú iOS.

Viac ako 80% používateľov neuvažuje nad tým, že by prešli k iOS po presdtavní iPhone 13

Prvým výsledkom štúdie je, že len 18,3% používateľov operačného systému Android 10 (alebo novšieho), zvažuje prechod na platformu iOS a kúpu iPhone 13, keď bude vydaným. Zaujímavosťou je, že rok dozadu, prejavilo až 33% používateľov Android smartfónov potenciálny záujem o iPhone 12. Inými slovami, záujem o nové iPhone telefóny zo strany Android používateľ poklesol o 15-percentuálnych bodov, čo nie je málo.

kolko android pouzivatelov uvazuje o prechode na iphone 13
Zdroj: sellcell.com

Štúdia pritom dala používateľom na výber z viacerých druhov iPhone 13. Konkrétne, analytici ponúkli používateľom na výber 4 verzie smartfónu –  5.4“ iPhone 13 Mini, 6.1“ iPhone 13, 6.1“ iPhone 13 Pro, a 6.7“ iPhone 13 Pro Max. Štúdia ďalej odhalila, že z 18,3% respondentov, ktorí uvažujú nad prechodom k iOS, väčšina uvažuje nad modelom iPhone 13 Pro Max, hoci jeho odhadovaná cena je najvyššou.

ktory iphone by si vybrali pouzivatelia androidu
Zdroj: sellcell.com

Medzi hlavné dôvody, prečo Android používatelia zvažujú prechod, patrí ekosystém spoločnosti Apple a dlhšia softwarová podpora.

dovody preco chcu Android pouzivatelia prejst na iOS
Zdroj: sellcell.com

Aké sú hlavné dôvody, prečo Android používatelia nechcú iPhone 13?

Štúdia sa ďalej venovala aj dôvodom, prečo Android používatelia neuvažujú nad potenciálnym prechodom k iPhone 13. Zaujímavosťou je, že cena zariadení, ktorá vo všeobecnosti býva vyššou v porovnaní s Android smartfónmi, nezohráva tak významnú rolu. Len 4,5% používateľov sa vyjadrilo, že dôvodom je cena.

Tým najzásadnejším dôvodom, ktorý hrá v neprospech iOS platformy, je absencia skeneru odtlačkov prstov (pozn. redakcie: iPhone zariadenia od iPhone XS disponujú len Face ID technológiou). Tento fakt zohráva dôležitú úlohu pre 31,9% respondentov. Skener odtlačkov prstov, základná funkcia väčšiny zariadení s Androidom, sa v najnovších telefónoch iPhone stále nenachádza. Alternatíva Face ID je rovnako rýchla a bezpečná, ukázala sa však ako menej účinná pri nosení tvárových masiek.

Ďalším faktorom, ktorý vyčítajú Android používatelia iOS platforme je, že nie je ho možné natoľko prispôsobiť, ako Android, hovorí 16,7% používateľov. Myslia si to  aj napriek tomu, že príchodom iOS 14, Apple priniesol viacero nových možností, ako si prispôsobiť rozhranie systému. Ďalej, štúdia odhalila, že 13% používateľom chýba možnosť inštalácie aplikácií z iných zdrojov, ako je obchod App Store. 12,1% respondentov uviedlo, že Android zariadenia majú vo všeobecnosti lepší hardware v porovnaní s iPhone telefónmi. Čo je fakt zaujímavé je, že viac ako jeden z 10 (10,4%) používateľov označil nadchádzajúcu funkciu „skenovania fotografií na iCloud“ za hlavný dôvod, prečo neuvažujú o prechode na iPhone 13.

Hlavne dovody Android ppouzivatelov preco neuvazuju nad prechodom k iOS
Zdroj: sellcell.com

Našli ste sa medzi odpoveďami vyššie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close