V týchto mesiacoch sa určite vyhnite tejto chybe pri nabíjaní vášho smartfónu!

Chýb pri nabíjaní smartfónu je mnoho. Za jeho nabíjanie ihneď po príchode domov v týchto mesiacoch sa vám vaša batéria určite nepoďakuje!

Naše zariadenia, či už smartfóny, ale aj tablety, máme stále pri sebe a to, či je leto alebo zima. No žiadne extrémy nie sú pre naše zariadenie pozitívne. S príchodom zimných mesiacov a snehovej nádielky trávime oveľa radšej čas niekde vonku, v prírode. Pofotíme zopár scenérií, natočíme pár videí a po príchode domov mobil hodíme na nabíjačku.

To by sme ale nemali robiť. Ak zariadenie obsahuje lítium-iónovú batériu, teploty pod bodom mrazu mu nerobia dobre. Prípadný skok z mínusových teplôt do zvýšených plusových môže mať katastrofálne následky! Na informáciu upozornil web lifehacker.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aké môžu byť následky?

Pri nabíjaní zariadenia s lítium-iónovou batériou, ktoré bolo vystavené mrazu, môže dôjsť k viacerým problémom. Tým prvým je fakt, že sa batéria opotrebuje oveľa rýchlejšie, než je tomu zvyčajne. Opotrebenie batérie je nezvratné, no nabíjaním zariadenia v nesprávnych podmienkach tento proces len urýchlite.

Slabšia výdrž batérie je ale tým menej významným problémom. Tým vážnejším je možné ohrozenie seba a svojich blízkych. Môže totiž dôjsť k výbuchu. Zrejme by sa to nestalo hneď pri prvom takom nabíjaní, no ak by ste zariadenie takýmto spôsobom nabíjali častejšie, riziko výbuchu by bolo vysoké.

Kedy ale zariadenie nabíjať?

K vyššie spomínaným problémom môže dôjsť iba v zimných mesiacoch. Preto ak prídete domov, zatiaľ čo vonku zúri počasie a teploty sú hlboko pod bodom mrazu, nechajte zariadenia na chvíľu len tak. Určite ho ihneď nenabíjajte.

Nie je ale presne určené, za aký čas sa batéria zahreje na požadovanú teplotu. Občas ale treba použiť aj sedliacky rozum. Ak sa vám zdá byť zariadenie dostatočne teplé a nie je tak studené ako priamo po príchode domov, môžete ho s kľudom nabíjať.

wifi-charging
zdroj: gizchina.com

Čo je ale pri tejto hrozbe pozitívne? Určite fakt, že sa vzťahujú iba na nabíjanie. Používanie zariadenia a tým pádom vybíjanie batérie je povolené! Preto ak ste si nechali kuriérom doručiť váš nový smartfón, nemusíte sa obávať jeho zapnutia. Zariadenia zväčša prichádzajú s istým percentom nabitia batérie, preto ho nie je potrebné ihneď nabiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre