SpravodajstvoTechnológie

V Taliansku 3D tlač zachraňovala životy pacientov na COVID-19. Nedostupné súčiastky vytlačili

Cristian Francassi pomohol zachrániť viacero životov. Prišiel s nápadom, aby vytlačili nedostupné ventilačné zariadenia v prístrojoch zachraňujúcich životy.

Nemocnica v meste Brescia, ktorá sa nachádza v Taliansku v ťažko skúšanom regiónu Lombardsko, ktorý bojuje s aktuálne prebiehajúcim koronavírusom COVID-19 ukazuje, ako využíva technológiu 3D tlače, aby nahradila opotrebované súčiastky v jednotlivých prístrojoch, ktoré im pomáhajú vzdorovať voči následkom vírusu.

Nemocnica potrebovala ďalšie ventilačné zariadenia, tie im však nebola dodávateľská spoločnosť  schopná dodať v nevyhnutnom množstve a v potrebnom čase. Pri tejto situáciu vznikla myšlienka osloviť lokálne spoločnosti, ktoré sa venujú 3D tlači, či by boli schopné dodať chýbajúce súčiastky. Spoločnosti, ktoré boli toho schopné, navrhli riešenie a vyrobili potrebné ventily na mieru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V talianskej nemocnici došli ventily ICU. Miestny podnikateľ priniesol do nemocnice 3D tlačiareň, prepracoval a vyrobil ventily za pár hodín. V čase písania tohto textu je 10 pacientov sprevádzaných dýchaním pomocou stroja, ktorý používa 3D tlačený ventil.“ Píše sa v statuse nižšie.

Od tohto momentu malo viacero spoločností venujúcich sa 3D tlači pridať ruku k dielu, vďaka čomu nemocnici mohli aspoň čiastočne pomôcť.

„Existovali ľudia v nebezpečenstve života a my sme konali,“ napísal Fracassi, technik, ktorý navrhol model. ďalej dodal: „Bodka. Teraz, s chladnou mysľou, poďme na to. Po prvé, nenazývajte nás, ako niektorí, hrdinami. Iste, ľudia sa chystali zomrieť, ale my sme len plnili svoju povinnosť. Odmietnutie by nebolo zbabelým činom, ale vražedným. “

Fracassi následne zdieľal status nižšie, na ktorom ukazuje vyrobené ventily pomocou 3D tlače, a zároveň ďakuje kolegom, s ktorými sa podieľal na ich výrobe.

Stanotte si va a dormire sapendo di aver fatto qualcosa di utile…domani la consegna. Un grazie speciale ad Alessandro…

Zveřejnil(a) Cristian Fracassi dne Sobota 14. března 2020

Via Futurism.com a 3dprintingmedia.networ

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close